"Máme dvě až tři varianty, už během středy bychom s nimi chtěli seznámit akcionáře. Až se vyřeší, hned uděláme změnu. Pevně doufám, že se to do pátku zvládne," řekl Kusý po utkání novinářům. "Byli bychom rádi, bylo by to logické. Z naší strany nebude důvod nic zdržovat."

V médiích se spekulovalo o reprezentačním asistentovi Josefu Palečkovi a zlínském kouči Ernestu Bokrošovi, kteří svůj možný příchod do Pardubic vyvrátili, i o Slavomíru Lenerovi, jenž nedávno skončil v německém Düsseldorfu. "Nechci specifikovat, to vytváří ty spekulace," připojil Kusý.

Generální manažer si mohl při svém záskoku na lavičce společně s ostříleným koučem Vladimírem Martincem vychutnat tři body, kdyby Plzeň 126 sekund před koncem nevyrovnala na 2:2. "Neužil jsem si to, protože jsme prohráli v nastavení. Chyběly dvě minuty," litoval Kusý. Našel ale na zápase i pozitiva. "Vezeme si aspoň bod, každý bod z hřiště soupeře se počítá. Plzeň má letos doma výbornou bilanci," dodal.

Pardubice ale plzeňskou neporazitelnost v sezoně v základní hrací době neukončily a zůstaly jedenácté. "Hráči měli být trochu důraznější před naší brankou, dostali jsme hloupý gól. To se občas stává," okomentoval Kusý vyrovnání Michala Důrase.

V prodloužení se hostům nelíbila situace před vyloučením Jana Snopka v době, kdy hrály Pardubice ve čtyřech proti třem. Podle nich zasáhl do hry i čtvrtý hráč domácích po naskočení ze střídačky. "Tato liberecká finta… Nemůžu se moc vyjádřit, protože bych mluvil o něčem, o čem můžu až zítra," doplnil Kusý s připomínkou nedávného vítězného gólu Bílých Tygrů na Slavii. "Nevím, jestli to byl faul, nebo ne. Ale hlavně mi přišlo, že tam těch hráčů bylo najednou trošku víc. Ale to musí posuzovat rozhodčí, nemá cenu dál diskutovat. My jsme to vzali."

Ztráta dobře rozehraného zápasu je prý obrazem psychického rozpoložení týmu. "Hráčům zatím chytí psychická pohoda na ledě, aby si navzájem vyhověli a byli schopní plnit, co se od nich chce. To se bohužel nepovedlo," prohlásil Kusý. Litoval, že zisk tří bodů by tým býval povzbudil. "To jsou situace, kdy se láme krize mužstva. Kdyby se to podařilo přetavit do plného bodového zisku, pro hráče by to znamenalo velkou vzpruhu."

Spolupráce při koučování s pardubickou legendou Martincem prý byla bezproblémová. "Známe se dlouhá léta, dělali jsme spolu i nároďák, takže v tom není žádný problém. Máme dlouhodobě docela hezký vztah. Vláďa Martinec je zkušený trenér, který dokáže zvládnout jakoukoliv situaci na střídačce. Dopředu jsme se domluvili, co kdo bude dělat. Co jsem měl za úkoly? To je tajemství," doplnil Kusý ke spolupráci s trenérem, který dovedl Pardubice v letech 1989 a 2005 k titulu.

Před zápasem dostal Kusý od Plzeňských červený stupínek s jmenovkou Kusý, aby lépe viděl na led. "Včera jsme se trošinku s panem (prezidentem Plzně) Králem špičkovali textovkami. My jsme měli v Pardubicích stupínek pro trenéry a on se rozčiloval, že tam není i na druhé střídačce. Tak jsem připomněl, aby mi ho dali. Vezu si pěkný dárek, ale radši bych body," usmíval se Kusý, který pozornosti domácích moc nevyužil. "Nejsem člověk, který stojí. Muselo by to být po celé střídačce," dodal.