„Všechny zápasy se odvíjejí v duchu základní části, kdy byly výsledky také vyrovnané. Teď je to stejné. Věřím, že sérii můžeme stále vyhrát," nepropadá skepsi trenér Vladimír Kýhos.

Z jedné věci má radost. Od pátého utkání odpadají nájezdy. Pokud dojde na prodloužení, hrát se bude až do konečného rozřešení. „Je to pro nás dobré," ulevil si.

Je velká rána na psychiku dvakrát tak těsně prohrát?
Ano, z psychického hlediska je to hodně těžké. Odehráli jsme dlouhá utkání, stálo nás to hodně sil a výsledek není žádný. Není to nic k zasmání, ale pořád není nic rozhodnuté. Je to 1:3, dá se to otočit.

Počtvrté v sérii padl extrémně rychlý gól. Máte pro to nějaké rozumné vysvětlení?
Je to tak dané. Ve čtvrtém zápase  udělal velkou chybu Standa Dietz, otevřel se prostor a soupeř toho využil.

Ve 22. minutě jste prohrávali 0:3. Mladá Boleslav byla herně úplně jinde.
Nezačali jsme dobře, inkasovali jsme ten rychlý gól  a od toho se pak odvíjel další průběh třetiny. Prohrávali jsme 0:3, kluci ale ukázali morál, nic nevzdali a vrátili se zpátky do zápasu.

Oproti uplynulým utkáním jste změnili přesilové hry. Byl jste s nimi  spokojený?
Ano, bylo to lepší, byli jsme aktivnější, což se na naší hře projevilo.

Zvýšil údernost přesilovek Aleš Pavlas?
Rozhodně. Aleš hraje výborně. Přesilovky umí parádně. V sérii hrál poprvé, ale patřil k našim nejlepším bekům.

Ve čtvrtfinále prohráváte 1:3. Co s tím?
Boleslav musí ještě jednou vyhrát, aby udělala čtvrtý bod. Pro nás je to psychicky těžká situace, ale ve všech zápasech jsme ukázali velkou morálku. Budeme bojovat až do konce.

Co hodláte s týmem provést do úterního pátého utkání, kdy vám bude  neodkladně  hrozit konec sezony?
Musíme si hlavně odpočinout, zaměřit se na regeneraci  a v pondělí se připravíme na další těžký boj. Hrajeme doma, budeme chtít vyhrát, dát to na 3:2 a vrátit se zase do Boleslavi. Všechny zápasy se odvíjejí v duchu základní části, kdy byly výsledky také vyrovnané. Teď  je to stejné. Věřím, že sérii můžeme stále otočit.

Jste rád, že od příštího utkání už vám nehrozí konec v rozstřelu?
Určitě. Je to pro nás dobré. (usměje se) Dali jsme tam po oba dny hráče, kteří by penaltu asi měli proměnit. Bohužel to tak nebylo.