Napoprvé to nepřineslo požadovaný efekt. Spojenectví trenér Kýhos, konzultant Sýkora,  nebylo úspěšné. Hokejisté Hradce Králové – i přes slušný výkon v prvních dvou třetinách zápasu - prohráli v Brně 0:3.

V pátek si může rozšířený trenérský štáb náladu spravit. 
K Orlici míří Třinec (18). V boji o udržení první čtyřky je potřeba zvítězit.

Společně vyšli ze šatny, ale těsně před střídačkou se jejich cesty rozdělily. Vladimír Kýhos pokračoval dál, Václav Sýkora vylezl pár schodů a s poznámkovým blokem se usadil v 10. řadě DRFG arény.
V Brně naostro začala spolupráce, do které se Kýhosovi zpočátku moc nechtělo.

„Máme to tak domluvené. První, někdy i druhou třetinu, stráví Vašek na tribuně a o přestávkách se o poznatky podělíme. Pak už zůstane na střídačce," vypravoval po utkání hlavní trenér hradeckého Mountfieldu.

V Brně byl Sýkora na tribuně jen první třetinu, zbylé dvě postával vedle dalšího z asistentů Tomáše Martince.

I když postával… Třiašedesátiletý renomovaný kouč mladšímu kolegovi často něco vysvětloval, přispíval svými názory a ani na střídačce tužku v klidu nenechal.

Třinec jde pod Dopitou nahoru
Největší zklamání sezony na šest? TŘINEC. Nejbohatší klub měl před sezonou nejvyšší cíle. Chtěl atakovat Prezidentský pohár a v play off vyhrát titul. Místo toho dvakrát měnil trenéry a aktuálně se krčí na 9. místě tabulky bez jistoty postupu do předkola. Přesto se Oceláři pod vládou Jiřího Dopity zvedají. Vyhráli 6 zápasů 
z 10 a v úterý trápili první Liberec. „Měli jsme strašně šancí," štvalo po prohře 0:3 útočníka Tomáše Kopeckého.

Kýhos si takhle nastavená pravidla hry pochvaloval.

„O první třetině přinesl Vašek postřehy seshora. Řekl nám, kde jsme měli okénka. 
Z vrchu je na hru ucelenější pohled. Je to ku prospěchu věci."

Sýkorovy poznámky ale byly v Brně k ničemu. Hradec zastavil jediný muž – gólman Marek Čiliak. Hlavně v první polovině utkání předváděl 
v brance velké věci.

Pak přišlo pár chyb hostů 
v obranné zóně, jeden gól, na startu třetí části druhý a bylo vymalováno.

„Štve mě, že za výkon, který jsme v Brně předvedli, nemáme ani bod. Porážka 0:3 je krutá," nechápal Kýhos.

„První třetinu, i tu druhou, jsme měli ve své moci. Kontrolovali jsme hru. Tlak domácích, kterého jsme se obávali, vůbec nepřišel. Dokázali jsme ho eliminovat. Jediné, co se nepovedlo, byla koncovka. Mára Čiliak byl prostě výborný."

Ztráta tří centrů (Mertl, Kukumberg, Bulík) se projevila. Zejména Tomáše Mertla, který ještě dnes proti Třinci bude stát kvůli dvouzápasovému trestu. Bez něj se třetí lajna s Kudrnou a Šimánkem střelecky neprosadila, i když mladý Pavlík mezi dvěma veterány odehrál solidní mač.

„S tím souhlasím, ale hráče Mertlova kalibru prostě nenahradíte. Pavlík hrál velmi dobře. Knotek se s tím v první lajně také celkem dobře popasoval," chválil Kýhos.