Východočeši v první periodě museli přežít velký nápor nabuzených domácích, kteří hrozili především z přesilových her, když se na trestné lavici během úvodní dvacetiminutovky vystřídalo hned pět hradeckých hokejistů. Motor vyslal na branku Lukáše 14 střel, ale zkušený gólman odolal a poradil si i s největší šancí Gulaše.

Góly začaly padat až po změně stran. Po 54 vteřinách od startu druhé třetiny otevřel skóre zápasu ostrostřelec Mountfieldu Okuliar. Vedení však nevydrželo hostům dlouho, když na konci 23. minuty srovnal Koláček.

Dominik Simon uhýbá kotouči, který míří na branku hradeckého Jana Lukáše.
Co víc si mohl Motor na Štěpána přát: vyprodaná Budvar aréna a výhra nad Hradcem

„Bohužel jsme si náskok nedokázali podržet déle,“ mrzelo hradeckého útočníka Kryštofa Langa, který narážel na to, že po brance Gulaše z 29. minuty Budějovice již vedly. „My jsme si pod tlakem, který na nás vytvořili, nedokázali přesně nahrávat a z náporu se dostat,“ pokračoval Lang.

Jeho velká chvíle přišla na začátku 37. minuty. Jednadvacetiletý útočník krásně vymíchal domácího brankáře Hrachovinu a puk poslal do odkryté svatyně. Šlo o jeho první extraligovou trefu v kariéře. „Na zakončení jsem měl docela dost času, takže jsem rád, že se mi puk podařilo za čáru nějak doplácat,“ popsal svůj velký okamžik.

Ani jeho branka však na výhru nakonec nestačila. Motor si vzal zpět ztracené vedení už po 39 vteřinách zásluhou Kachyni. „Bohužel jsme ihned po vyrovnávacím gólu znovu inkasovali a už se nám nepodařilo vyrovnat,“ štvalo Langa.

Razítko na českobudějovické vítězství dal po krásné individuální akci Kubík. „Dostali jsme o dva góly více než soupeř. Nezískali jsme ani bod. Je to škoda,“ dodal Lang.

ZASTAVIT BRATRY

Extraligový kolotoč pokračuje i mezi svátky. Už zítra na soutok Labe a Orlice přijede čtvrtý Litvínov. Duel v ČPP aréně bude začínat v 18 hodin. Mountfield do něj nastoupí ve vánočních dresech. V nich měl nastoupit již 22. prosince proti Mladé Boleslavi, ale celé kolo bylo odloženo.

Proti Vervě si budou Lvi muset dát pozor především na útočnou sílu bratrského dua Ondřeje a Davida Kašových. Tu naposledy poznal Liberec, když ho Litvínov rozstřílel 6:3.