Zatřese rameny, světelnou rychlostí potáhne puk doleva, hned doprava a zasouvá do prázdné branky. Tenhle penaltový kousek z dílny Briana Ihnacaka zbaštil nedávno mladoboleslavský Růžička i olomoucký Vošvrda.

„Mám toho připraveného ještě dost," šibalsky mrkne útočník Mountfieldu před víkendovými bitvami s Libercem a Spartou.

Co kdyby zase došlo na rozstřel? Vytáhnete stejnou parádu?
Víš, je to těžký. Už mě znají.

Na stejnou kličku byste si už netroufl?
Podívejte na Spartu, vůbec netuším, kdo bude chytat. Vždyť oni mají asi čtrnáct gólmanů. (směje se) Navíc se mi zdá, že každý chytá úplně jinak.

A Liberec? V kleci by měl stát Lašák.
Ten mi určitě stejný nájezd nesežere. Na druhou stranu jsme proti nim třikrát hráli. Vím, jaké má slabiny a silné stránky. Proti němu budu muset vymyslet něco jiného. Ale nebojte, mám toho připraveného ještě dost.

Ihnacak v číslech
Počet zápasů: 42
Branky: 15
Asistence: 15
Průměrný čas na ledě: 16:15
Plus/minus: +8
Trestné minuty: 30
Radegast index: +82

Spartu ani Liberec jste letos ještě neporazili. S oběma jste třikrát prohráli. Je kvalita na jejich straně?
Předešlé porážky nic neznamenají. My nemůžeme koukat dozadu. Máme před sebou další zápas a novou šanci.

Chápete nadcházející utkání jako test před blížícím se play off?
Určitě. Když vidíš, kde oni 
v tabulce jsou, tak je jasné, že pokud chceme do finále, musíme se dostat přes jednoho z nich. Do konce základní části zbývá deset utkání, už to bereme jako play off.

Kdo je pro vás nepříjemnější? Sparta nebo Liberec?
Uf, těžká otázka… (přemýšlí) Nevidím mezi nimi žádný rozdíl. Osobně mám rád takto silná mužstva. Rád se porovnávám s nejlepšími. Žiju pro takové zápasy, pro vrcholy sezony. A v české lize jsou tím vrcholem zápasy se Spartou 
a s Libercem. První na řadě je výhra, ale když k tomu přispějete gólem, nebo utkání dokonce rozhodnete, je to moc dobrý pocit.

Ze dvou venkovních  duelů jste nepřivezli ani bod. Herně nevypadáte nejlépe. Co se s mužstvem děje?
Každý se musí starat o svoji hru a dělat to nejlepší pro tým. Když to tak bude, dopadne sezona dobře. Možná se zbytečně zabýváme tím, co dělají ostatní a nesoustředíme se sami na sebe. Jakmile to budeme dělat naopak, šance na úspěch stoupne.

V první polovině sezony jste si stěžoval, že vám chybí góly a málo naskakují body. V prosinci se všechno změnilo a v tuhle chvíli jste druhý nejproduktivnější hráč mužstva. Potřeboval jste si více zvyknout na české prostředí?
V prosinci si to konečně sedlo, dostal jsem se do hry i díky spoluhráčům z lajny, už vím, jak mám hrát. Sebedůvěra se mi zvedla. Myslím, že moje výkony půjdou ještě hodně nahoru. Sám od sebe totiž očekávám mnohem víc.

Hradecké vedení vám nabídlo novou smlouvu, ale vy si s podpisem dáváte na čas. Proč?
V tuhle chvíli se chci soustředit jen na hokej a novou smlouvou se budu zabývat až později. V Hradci je všechno pěkné, ale teprve zjistíme, zda se dohodneme.