Vedle Hradce se představí Pardubice, Sparta a také korejská hokejová reprezentace, již do Česka přiveze Patrik Martinec, který mimochodem spojil svou skvělou kariéru s Hradcem, Pardubicemi i Spartou.

Letos se tedy klání nezúčastní kluby z ruské KHL. „Po loňském prvním ročníku jsme měli přislíbenou účast stejných týmů, neoficiálně ji máme potvrzenou i písemně. Nicméně v Omsku i Ufě se změnilo vedení a přípravu se rozhodli řešit jiným způsobem,“ vysvětlil pro klubové stránky organizační ředitel turnaje Robert Horyna.

Místo nich tedy došlo na Korejce, již se chystají na olympiádu v domácím prostředí. „Kdo sledoval zápasy na mistrovství světa divize IA určitě viděl, jakou sílu jejich tým má. Můj názor je ten, že má šanci turnaj vyhrát. Majív týmu několik Kanaďanů a myslím, že budou silní,“ prohlásil Horyna.

Hradec odehraje své zápasy v pátek 4. 8. (Jižní Korea), v sobotu (Sparta) a v neděli (Pardubice). Pardubice se v pátek utkají ve své aréně se Spartou, v soboru v Hradci s Koreou a v neděli s domácími.