„Ano, to mohu potvrdit," souhlasně pokyvuje hlavou generální manažer Královských lvů Aleš Kmoníček. „Řešit to ale budeme až po úterním jednání zastupitelstva. Do té doby nic není stoprocentní."

Představa Hradce je rozumná. Klub by licenci chtěl dát (prodat) někomu z východočeského regionu. Nikterak draze, spíš velmi levně.

„Ideální variantou je spřátelený klub, s kterým bychom mohli v budoucnu spolupracovat," předkládá svoji vizi Kmoníček.

Logicky se jako první nabízí Vrchlabí, účastník druhé hokejové ligy, který první ligu před dvěma lety hrál, než kvůli ekonomickým problémům o ni přišel.  Jenže v klubu o postup nesportovní cestou nemají zájem.

„V tuhle chvíli určitě ne, vůbec o tom nepřemýšlíme. Chceme především klub stabilizovat ve druhé lize a zaměřujeme se na mládež," říká jednatel HC Vrchlabí Jiří Jakubec.

Přesto Kmoníček do Podkrkonoší vyrazí. „Chci to s nimi probrat," nenechá se odbýt.

Hovoří se také o zájmu ostravské Poruby. Ti by do akce šli, ale na první ligu jim údajně chybí napěchovanější rozpočet – přesněji pět milionů.

Hradec už v minulosti s licencemi úspěšně obchodoval. Na začátku ledna 2002 se  nabídla možnost odkoupit licenci na první ligu od Šumperka, který se potácel ve velkých finančních potížích. Východočeši za ni zaplatili půl milionu a licenci na druhou ligu prodali za stejnou částku do Loun.

Reakce na "druhé straně"

V Budějovicích budou vracet permanentky

Hradec Králové – Kdo si koupil celosezonní permanentní vstupenku na zápasy HC Mountfield v Českých Budějovicích, dostane své peníze v brzké době zpět. Klub na svém oficiálním webu vydal prohlášení, že v příštím týdnu dojde k upřesnění informací o vrácení. V Budějovicích se permanentky prodávaly v cenové kategorii od 2800 Kč (stání) do 4420 Kč včetně v play off. V Hradci stál loni celosezonní lístek 1100 Kč.

„Jestli mi primátor pohlídá děti, dám mu je," říká Květoň

České Budějovice – Vždycky hrál jen doma a nikam odcházet se mu nechtělo. Nyní musí útočník HC Mountfield Lukáš Květoň nuceně opustit své město a s celým klubem odchází do Hradce Králové. Pro jeho soukromý život je to značná rána. „Manželka zůstává s klukama tady," smutně konstatuje. „Já půjdu do Hradce sám." V Budějovicích mají Květoňovi veškeré zázemí, také proto zamíří hlava rodiny do nového města sama. „Asi to tak dopadne. Jestli mi pan Thoma pohlídá děti, tak mu je dám. To tam klidně napiš," očividně viní z odchodu celého klubu na východ Čech radnici. „Do života naší rodiny je to obrovský zásah. Ale když tady hokej nechtějí, tak je to tak.  Pokud by to tady nefungovalo, tak bychom stejně museli jít pryč," zlobí se.

Bělohlav přesunu stále nevěří

České Budějovice – Asistent trenéra HC Mountfield a jihočeský patriot Radek Bělohlav stále nepřestává věřit, že extraliga na jihu Čech přece jen zůstane. „Odchodu budu věřit, až to bude hotové na sto procent," říká. Stěhování by podle něj bylo nepříjemné především pro rodiny hráčů. „Třicet kompletních rodin se najednou bude muset přestěhovat někam, kde nebude mít vztah k ničemu. V tom vidím obrovský problém."