„Byl to zápas, který se rozhodoval v první třetině, kde byl soupeř hrozně silný a hrál opravdu hodně dobře,“ uznal Uwe Krupp, trenér Sparty.

Jsou to pochvalná slova, která mají váhu. Krupp je německá legenda, vítěz Stanley Cupu, bývalý kouč národního mužstva.

„Hráli jsme tak, jak jsme chtěli,“ přikývl také Jordan Perret. Francouz v hradeckých službách dal první gól, na nějž sice hosté bleskově odpověděli, ale domácí to nesrazilo.

Byli výborní, rozhodně šlo o jejich nejlepší výkon pod Vladimírem Růžičkou. Možná zafungovala i trenérova proslavená antipatie vůči sparťanským barvám…

Spíš ale týmu prospěla odvážnější taktika než v minulých utkáních. Mountfield se mnohem více hnal dopředu, napadal hráče s velkým písmenem S na dresu. Byl aktivní, kousavý. „Šli jsme víc agresivně na forček a byly z toho šance. Líbí se mi, když víc bruslíme, když můžeš jít do útoku,“ popsal Kevin Klíma, autor vítězného gólu.

Vedle této změny však mužstvu zafungovala i jedna konstanta. Brankář Marek Mazanec byl znovu brilantní. „Je to neskutečný gólman,“ poklonil se hostující útočník David Dvořáček.

Mazanec zaválel především ve druhé třetině za stavu 2:1 pro domácí. Zastavil tři nájezdy, od čehož se hradecký celek odpíchl. Pak už znovu dominoval.