„Určitě nás to mrzí. Nikdo nechce vidět jiného hokejistu zraněného,“ řekl po duelu Radek Smoleňák, střelec dvou branek a Koukalův parťák z první formace.

Koukal, mistr světa z roku 2010, skončil v patnácté minutě. Za bránou Komety byl naražen na mantinel a skončil na zemi. Po střetu se držel za koleno, jeho reakce vypovídala o velké bolesti.

Dravec Dragoun musel do kabin ve 34. minutě. V útočném pásmu atakoval jednoho z domácích hráčů, spadl na něj a stejně jako Koukal zůstal ležet. Rovněž on se držel po pádu za koleno.

„Smekám před hráči. Někteří hráči jako Koukal a Dragoun museli odstoupit pro zranění, dohrávali jsme na pár lidí, ale soudržný výkon nám přinesl vítězství,“ chválil po čtvrté venkovní výhře v řadě kouč Tomáš Martinec.

Výhru mu však dozajista kalily myšlenky na příští dny. V tuto chvíli není jisté, v jakém stavu hráči jsou. „Půjdou na magnetickou rezonanci a pak uvidíme,“ prozradil trenér. Jasněji by mělo být ve čtvrtek.

Pro Mountfield může jít o velkou ztrátu, tak to bohužel je. Jde o střední útočníky, navíc o muže, kteří se řadí mezi vůdce mužstva.

„Doufám, že to není nic hrozného a budeme je zase brzy mít. Oba jsou hodně platní a potřební,“ upozornil kanonýr Smoleňák.

Potíž přichází v době, kdy se mužstvu tak daří. Po reprezentační pauze vyhrálo všechna čtyři utkání a upevnilo si postavení mezi elitou extraligy.

Úterní zápas brněnské Komety s Hradcem Králové.
Hradec dobyl Brno, Maxwell slavil nulu