Proti anglickému Nottinghamu kouč Václav Sýkora dokonce šetřil klíčové hráče Bednáře a Koukala. Jenže na začátku září se prezident klubu Miroslav Schön ostře vyjádřil proti evropské soutěži. „Otevřeně říkám, že jsem ji hrát nechtěl. Champions League nese honosný název, přitom na klubech parazituje. A upřímně, podívejte se na tabulku naší skupiny, kde je v čele Nottingham. Proč? Protože se v ní soutěží o dvě nepostupová místa,“ byly jedny z vět hradeckého bosse v rozhovoru pro deník Sport, které nadzvedly vedení Ligy mistrů. To žádalo pro český klub pokutu.

Proto ve středečním zápase s Bernem (18) bude Hradec pod drobnohledem. A vypustit utkání si Východočeši nemohou dovolit ještě z jednoho důvodu: Start do sezony jim vůbec nevyšel, potřebují se herně zvednout. „Do každého zápasu musíme dát všechno a hrát tak, abychom vyhrávali,“ řekl obránce Blaž Gregorc.

Hrají o naději
Hokejisté Hradce Králové se ve středu naposledy představí na domácím ledě ve skupině F letošního ročníku Ligy mistrů. Mountfield přivítá od 18 hodin SC Bern a pokud chce pomýšlet na postup musí švýcarského protivníka porazit. Východočeši jsou ve čtyřčlenné tabulce poslední se čtyřmi body, ale na druhý Bern, dnešního soupeře, ztrácejí jen body dva.