Byla to nadsázka, samozřejmě. Jenže trefná. Mountfield odehrál v neděli večer v Brně zápas ve stylu play off, kdy se válčí o titul. Bitvu zvládl, bral dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech. Mohly být i tři, Kometa srovnala na 4:4 pouhých 62 vteřin před koncem.

„Venku jsme tak trapní, že dva bereme všemi deseti,“ radoval se Smoleňák. „Teď rychle do autobusu, ať si nikdo nevšimne, že jsme to tady vykradli,“ šprýmoval.

„Naštěstí jsme byli vždycky o gól napřed a vítězství si strašně vážíme. Kluci podali týmový výkon,“ chválil své podřízené hradecký trenér Tomáš Martinec.

Spokojená slova obou pánů jsou pochopitelná.

Zaprvé Hradec v království dvojnásobného úřadujícího šampiona vylepšil bilanci na hřištích soupeřů. Bylo to potřeba, je nedobrá. V 15 zápasech bral Mountfield pouhých 17 bodů. Pro srovnání - doma uhrál v 18 utkáních 43 bodů. Zatímco ve svém prostředí je v extralize nejlepší, na cizím ledě čtvrtý nejhorší.

Zadruhé Hradečtí uspěli v tuze tvrdém střetu. „Bylo to strašně složité a těžké utkání,“ potvrdil i brněnský asistent Kamil Pokorný.

První dvě třetiny byly rozkouskované. Úvodní kvůli desetiminutové pauze, kdy sudí řešili, zda Smoleňák vyrovnal na 1:1 regulérně. Ve střední části zase rozhodčí patnáctkrát vylučovali.

„Nejlepší hokej se hrál ve třetí části, kdy to bylo nahoru dolů,“ upozornil Martinec.

Bylo to tak, ale ostrý náboj měly celé tři hodiny a čtvrt - tak dlouho se v Brně hrálo.

Hradec se během té doby dokázal, že má i na hlavního favorita ligy.

Hokejová extraliga: HC Kometa Brno - Mountfield HK.
Tři body byly blízko, scházelo jen 62 vteřin

Jsi komunistický ču…! Nadávky miluju, říká přesto  
Nejen od protihráčů schytal spršku ran. Útočník Radek Smoleňák byl v Brně, kde Hradec vyhrál ve 33. kole extraligy 5:4 po nájezdech, terčem i pro domácí fanoušky.

Vyslechl si toho opravdu dost. „Já to úplně miluju, nakopne mě to,“ nelámal si s verbálními útoky hlavu hokejista. Jeden z nich ho dokonce pobavil: „Na trestné jsem dneska slyšel, že jsem komunistický čů…, což mě docela pobavilo. Sice jsem se narodil v roce 1986, ale frčky se šátečkem jsem neměl.“

Spílání ho opravdu nabudilo a ukázal, že je pro něj Kometa oblíbeným sokem. Dal dva góly, v sezoně ve třech utkáních proti mistrovi nastřádal už čtyři zásahy.