Už v příštím týdnu mužstvo Václava Sýkory čeká velmi očekávaný 1. ročník Mountfield Cupu. Třeba do něj zasáhne i nová posila. Hradec má totiž „rozdělaného" dvojnásobného vítěze Stanley Cupu - slovenského centra Tomáše Kopeckého!

Petružálek nevyšel

Bylo půl desáté dopoledne. V malé hale Fortuna arény se začaly ozývat rány, puky narážely do mantinelů. Áčko Mountfieldu zahájilo druhou část přípravy.

„Každý se na led těšil, začíná se hrát hokej, není to už jen letní dril," spokojeně si broukal nový hlavní trenér Václav Sýkora.

První týden bývá obvykle „zajížděcí". V případě Hradce Králové ale o tom nemůže být ani řeč. Už příští pátek vstoupí do domácího turnaje. Za soupeře bude mít samé těžké váhy - ruské obry Omsk a Ufu, na závěr regionálního rivala z Pardubic.

„Není moc času na nějaké rozkoukávání. Začátek bude zaměřený trochu víc kondičně a na herní činnosti jednotlivce. Vzhledem k turnaji musíme do hráčů dostat hodně systémových věcí, přitom na to máme jen pár tréninků," říká Sýkora.

Kádr je prakticky celý pohromadě, na ledě bylo všech sedm posil. O uzavřenou společnost se ale rozhodně nejedná. Sýkora touží ještě po jednom velkém jménu. 
V minulých týdnech se dvakrát osobně sešel s křídelníkem Jakubem Petružálkem, lanařil ho k sobě. Zkušený borec dal ale nakonec přednost Třinci. „Jejich nabídku jsme nemohli dorovnat," přiznal kouč.

Teď má v hledáčku jiné eso. Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Tomáše Kopeckého! Slovenského forvarda, jehož už nechce právě Třinec.

„Určitá možnost tady je. Nabídku jsme dostali a vážně o ní uvažujeme, ale ve hře jsou i jiní hráči," prohlásil Václav Sýkora.

Dalších dny by měly vnést do případného transferu více světla.

Změny v kádru
Příchody – brankář: Patrik Rybár (Piešťany); obránci: Blaž Gregorc (Pardubice), Martin Štajnoch (Pardubice), Martin Bača (Znojmo), Jindřich Barák (Skalica); útočníci: Richard Jarůšek (Ml. Boleslav), Andris Džerinš (D. Riga).

Odchody – brankář: Adam Svoboda (bez angažmá); obránci: Jiří Vašíček (Košice), Peter Frühauf (bez angažmá), Karel Pilař (bez angažmá); útočníci: Antonín Honejsek (Zlín), Brian Ihnacak (Sparta), Lukáš Vantuch (Liberec).

Program přípravných zápasů
Pátek 5. srpna, 18.30 (Mountfield Cup):
Mountfield Hradec Králové – Salavat Julajev Ufa
Sobota 6. srpna, 18.30 (Mountfield Cup):
Mountfield Hradec Králové – Avangard Omsk
Neděle 7. srpna, 18.00 (Mountfield Cup):
Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice

Čtvrtek 11. srpna, 17.00:
Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc
Čtvrtek 18. srpna, 18.00:
Stadion Litoměřice – Mountfield Hradec Králové
Úterý 23. srpna, 18.00:
Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno
Čtvrtek 25. srpna, 17.00:
HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové
Úterý 30. srpna, 18.00:
HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové
Pátek 2. září:
Mountfield Hradec Králové – Rytíři Kladno