Vedení Dynama Pardubice dnes odvolalo trenéry Břetislava Kopřivu, Pavla Marka a Otakara Janeckého. Novým hlavním trenérem se stal dosavadní kouč Dvora Králové Ladislav Lubina.

Vrací se tak do klubu, v němž dosáhl na řadu sportovních úspěchů jako hráč i trenér. Mimo jiné se po boku Pavla Hynka spolupodílel na zisku posledního mistrovského titulu v roce 2012. "Po konzultaci s ním budou jeho asistenty Petr Čáslava a Richard Král. Všechny znám velmi dobře, cítím z nich okamžitou energii do těžké práce," uvedl pardubický manažer Dušan Salfický.

Na změnu ihned zareagovalo vedení klubu RODOS Dvůr Králové nad Labem. Angažovalo bývalého extraligového obránce Pardubic a Třince Jiřího Malinského. Dnes sedmačtyřicetiletý trenér před lety vedl ve druhé lize Trutnov, hlavního rivala dvorských hokejistů. "Mužstvu bude představen na zítřejším tréninku, který ještě povede s Lubinou," oznámilo vedení dvorského klubu.

RODOS nepustil Lubinu Pardubicím lacino. "Lubina povede tým ještě do konce tohoto týdne jak v tréninku, tak i v obou domácích zápasech," sdělilo vedení týmu. Sjednaná je i hráčská kompenzace.