Vítězství s Vítkovicemi (3:0) se však nerodilo tak lehce jako v pátek proti Liberci. Ridera kladla tuhý odpor. Jako zlomový se ukázal gól Radka Pilaře v oslabení, když se blížila polovina zápasu. Triumf Mountfieldu jistily trefy Nedomlela a Oksanena v závěrečné desetiminutovce.

Důležitým článkem byl také spolehlivý výkon gólmana Štěpána Lukeše, který čtvrtým čistým kontem v sezoně naznačil, že by se mu mohla vrátit pohoda z první poloviny základní části soutěže.

GÓLOVÁ RADOST. Hradečtí hokejisté se v pátečním domácím duelu s Libercem radovali šestkrát, dvakrát v každé třetině.
Šest vstřelených gólů a návrat na druhé místo tabulky. Lvi rozsápali Bílé Tygry

Čtvrtá nula ale byla pro Lukeše v hradeckém dresu poslední, alespoň pro zatím. Pětadvacetiletý gólman byl totiž vyměněn do Karlových Varů za Filipa Novotného. Den před koncem přestupového období.

„Byl to těžký zápas s velmi silným soupeřem. To myslím nejen fyzicky, Vítkovice hrály velmi dobře. Hrál se hodně urputný a bojovný hokej, nebylo tam moc krásných akcí. Vítězství si ale moc ceníme a jsme za něj rádi. Přiznám se, že vůbec nevím, jaký máme na kterého soupeře náskok. Soustředíme se sami na sebe a náš cíl uhrát první čtyřku je pořád stejný. Musíme s pokorou pracovat dál,“ hodnotil utkání hradecký kouč Tomáš Martinec.

Hradec Králové – Vítkovice 3:0

Fakta – branky a nahrávky: 27. R. Pilař (Koukal), 52. Nedomlel (Oksanen, Smoleňák), 57. Oksanen (Ščerbak). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Lederer, Gerát. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Jank, Blain, R. Pilař, F. Pavlík, Nedomlel, McCormack – Smoleňák, Cingel, Oksanen – Ščerbak, Lev, Orsava – Miškář, Lalancette, Jergl – Štohanzl, Koukal, Kelly Klíma – Kevin Klíma.
HC Vítkovice Ridera: Dolejš – A. Solovjov, R. Polák, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Lednický, Marosz, Lindberg – Bernovský, Chlán, Fridrich.