Po odchodu kolegy Jakuba Čecha definitivně převzal úřad týmové jedničky s jediným úkolem – vecpat Královské lvy do play off. Filip Luňák (33) to bere, formu cítí. „Nemám žádné zdravotní komplikace, což je pro moji pohodu hrozně důležité," potvrzuje pozitivní naladění.

Dnes do Hradce přijede druhá Olomouc (18) s legendárním čtyřiačtyřicetiletým Jiřím Dopitou. „Pořád je nepříjemný," uznale říká Luňák.

Znamená odchod Jakuba do Čecha do německého Eispiraten Crimmitschau váš definitivní přesun na pozici týmové jedničky?
Zřejmě to tak bude.  Víceméně se pro mě nic extra nemění. Celou sezonu jsem se snažil pomáhat mužstvu ať z pozice jedničky, nebo dvojky.

Ale budete jasná jednička. Je to, obzvlášť pro brankáře, lepší pocit?
Samozřejmě. Na druhou stranu, když za sebou cítíte konkurenci a víte, že ten druhý vás může kdykoliv zastoupit, tak se chytá o něco líp.

Být hradeckým gólmanem číslo jedna pro vás není novinkou.
Je fakt, že s tím mám zkušenosti. Vím, do čeho jdu. Letos jsem měl nejdelší šňůru čtyři zápasy. Teď zbývá do konce základní části sedm utkání.

Na vašich výkonech nyní bude hodně záležet. Berete jako velkou výzvu dostat Hradec do play off?
Už jsem chytal v zápasech, kdy jsme si říkali, že jde o všechno. Naposledy v Litoměřicích. Kdybychom tam prohráli, už by to s námi vypadalo hodně bledě. Ale vyšlo to a jedeme dál. Všichni věříme, že Hradec dotáhneme do play off, protože tam patříme.

V Litoměřicích jste zachytal parádně. Cítíte se v pohodě?
Myslím, že jsem ve formě. Konečně jsem se dostal z velkého zranění kolena. Nemám žádné zdravotní komplikace, což je pro moji pohodu  důležité.

Hradci se letos nedaří, v posledních kolech budete tvrdě bojovat o postup do play off. Je na brankáře o to větší tlak?
Chyby u brankářů jsou vidět nejvíc. Tak to prostě v hokeji je. V kabině je spousta hráčů, kteří by měli být lídry, ale nikdo to dlouhodobě nepotvrzuje. A my s Kubou v bráně jsme nebyli výjimkou. Myslím si, že na tom ztroskotala celá sezona. Náš přístup k zápasům byl mizerný. Teď to někdo ze starších hráčů musí vzít na sebe a udělat zápas.

Třeba hned proti Olomouci…
Je k tomu ideální příležitost. Olomouc má skvělou sezonu, přijede s nimi Dopita, který je pořád nepříjemný Ale Olomouc není jen Dopita. Mají v kádru mladé kluky, třeba Matěj Pekr patří mezi nejlepší střelce ligy. Takové mladé hráče bychom si potřebovali v Hradci taky vychovat. Pak bychom mohli sehrát podobně fantastickou sezonu.