Atraktivního soupeře přivítají dnes od 18 hodin prvoligoví hokejisté Hradce Králové. Na led Královských lvů dorazí loni extraligový a momentálně vedoucí tým tabulky BK Mladá Boleslav. Duel bude o to zajímavější, že v dresu středočeského celku by měl nastoupil Radim Vrbata. Hvězdný útočník Phoenixu se v době výluky v zámořské NHL rozhodl posílit klub, který spoluvlastní, a premiéru si odbyl už v sobotu proti Olomouci (2:4).

Na dobře známý led by se v týmu soupeře měl vrátit i bývalý hradecký kapitán Martin Koudelka, v roli asistenta trenéra Františka Výborného působí Jiří Slabý, jenž stejnou funkci vykonával loni v Hradci.

„Máme před sebou zápas, který by měl přitáhnout pozornost diváků i samotných hráčů. Boleslav disponuje prakticky extraligovým kádrem a pro návrat do nejvyšší soutěže dělá maximum. A účast Radima Vrbaty je pěkným zpestřením," uvedl hradecký asistent David Pospíšil.

Zvláštní péči hvězda NHL na ledě nedostane. „Hráče na něj upozorníme, ale bránit osobně ho nebudeme. To bychom mohli takhle dohlížet na devět boleslavských útočníků. Jak už jsem řekl, tým má kvalitu a prosadit se dokáže více hráčů," řekl Pospíšil.

Jediné, nad čím se asistent kouče Martina Hostáka pozastavil, byla sobotní porážka Mladé Boleslavi s Olomoucí.

„Tohle nám trochu nehraje do karet. Soupeř prohrál po delší době, navíc v sestavě s Radimem Vrbatou, a nezdar bude chtít  odčinit. Rozhodovat bude bojovnost, čeká nás těžký duel," zdůraznil Pospíšil.

Přesto hradecký tým hodlá  proti favoritovi překvapit.

„Vzhledem k našim posledním výsledkům chceme doma konečně zabrat. V domácím prostředí jsou naše výkony horší než venku. Tuhle blokádu hodláme zbourat a z hradeckého stadionu vytvořit tvrz, odkud se body jen tak neodvážejí," přeje si Pospíšil.

A přidává recept: „Jediné, jak to můžeme zlomit, je, že budeme tvrdě pracovat a neohlížet se na to, jestli zrovna hrajeme s Mostem, nebo s vedoucí Mladou Boleslaví."

Na toto téma také hradečtí trenéři měli po prohraném utkání v Šumperku (4:6) pohovor s týmem. „S mužstvem jsme si jednu věc vyjasnili, týkala se přístupu, ale nerad bych byl konkrétní. Věřím, že hráči si vše uvědomili a na naší hře se to projeví," řekl Pospíšil.