Stejně jako v prvním souboji i v pátek začali lépe domácí. V závěru první třetiny dvakrát udeřili. Nejprve se v 16. minutě trefil Bartoň a následně poslal kotouč za Luňákova záda Selingr. Vzpomínky na čtvrteční parádní obrat rozdmýchal Čáp, který ve 24. minutě snížil na 2:1.

Hanáci ovšem zahnali hradecké choutky velmi rychle. Uběhlo 82 vteřin, Diviš se štěstím tečoval ránu Řípy, puk se otřel o břevno a skončil v síti. Domácí rázem měli zpátky dvoubrankový náskok.

V závěru se Východočeši pokusili o power play, ale Kolouch střelou do prázdné branky uťal i poslední naděje.

Olomouc - Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 16. Bartoň (Kříž), 18. Selingr (Dopita), 25. Diviš (Řípa, Bartoň), 60. Kolouch (Kašík) – 24. Čáp (Brož, Říha). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 13:11, navíc Hampl – Říha oba 10 min. OT, Třetina 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1728. Stav série: 1:1.
HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenér: Fiala.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Kučera.

Další výsledky - 2. čtvrtfinále play off I. hokejové ligy: Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 4:2 (2:2, 2:0, 0:0), Ústí nad Labem - Jihlava 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), Třebíč - Kadaň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Ve všech těchto sériích vedou domácí celky 2:0 na zápasy.