Už byli blízko, blizoučko. Chmury z nepovedené přípravy hodlali vystřelit na měsíc, ale zase přišla a na konci zápasu jen… remíza. I po duelu s Havlíčkovým Brodem, sedmém v přípravném období, čekají Královští lvi na vítězství.

„Série je to dlouhá. Nikdo neprohrává s nadšením, ať už je to příprava, nebo sezona," povzdechl si v rozhovoru pro klubový web hradecký obránce Milan Karlíček. „Už nás to vyloženě štve a chceme to zlomit."

V Brodě k tomu byla půda připravena. Hradec sice prohrával 2:0, ale výsledek otočil. Jenže v 51. minutě srovnal Polodna na konečných 3:3.

„Takový zápas bychom určitě už měli zvládnout a pohlídat si ho. Nepodařilo se, což je věc k zamyšlení ve spojitosti s naší hrou," přiznává Karlíček.

Každopádně se opět potvrdila, že křivka výkonnosti Královských lvů má vzestupnou tendenci, což pochvaloval i trenér Martin Hosták. „Utkání postupně gradovalo a ve třetí třetině to byl podle mě parádní hokej. Řekl bych, že náš výkon byl zase o něco lepší než minule, ale chybí nám důraz před brankou soupeře. Doufám, že to bude ještě lepší a lepší," uvedl.

HC Rebel Havlíčkův Brod – Královští lvi Hradec Králové 3:3 (1:0, 1:1, 1:2). Branky a asistence: 18. Třetina (Polodna), 24. Musil (Štěpánek, Morava), 51. Polodna (Třetina, Meidl) – 29. Karlíček (Macháň, Švagrovský), 45. Říha (Tvrdík, Kubeš), 47. Berger (Filip). Rozhodčí: Kukeně – Honza, Doležal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 210.
Havlíčkův Brod:
Dolejš – Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík, Novotný, Morava, Knesl, A. Jelínek – Vondráček, Knotek, Endál – Polodna, Třetina, Meidl – Ondráček, Kostourek, Rytnauer – Musil, Štěpánek, Stehlík.
Hradec:
Čech – Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Roupec, Chmelíř, Červený, Klement – Haluza, Brož, Budínský – Berger, Tvrdík, Kubeš – Říha, Macháň, Švagrovský – Valášek, Filip, Luštinec.