Hradečtí se po celých šedesát minut i v prodloužení nedokázali prosadit, takže utkání dospělo až do loterie samostatných nájezdů. V ní se štěstí přiklonilo na stranu hostů. Série je tak po dvou duelech na východě Čech srovnaná.

Extraliga staršího dorostu - osmifinále play off

2. zápas: Královští lvi Hradec Králové – HC Vítkovice Steel 0:1 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1). Branka: rozhodující samostatný nájezd Malina. Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 233. Střely na branku: 55:25. Hradec: Groh – Havránek, Lier, Šimůnek, Fanderlk, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník, Malík, J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, F. Moník, Hejna. Stav série: 1:1.

Jiří Slabý, trenér Hradce Králové: „Druhé utkání bylo oproti tomu prvnímu jiné v tom, že jsme neproměňovali šance, které jsme si vytvořili. Myslím si, že jsme byli nepatrně lepší než Vítkovice. Bohužel bez gólu, který nám nebyl přán, se nedá vyhrát. Byť jsme měli střely do prázdné klece, lítalo nám to tam kolem branky, chybělo nám asi trošku štěstí. Ale pořád se nic neděje. Máme před sebou další dva duely v neděli a pondělí, takže se pokusíme něco urvat a zabojovat v této sérii. Pochopitelně nechceme končit, takže budeme bojovat dál."

Osmifinálová série, která se hraje na tři vítězné zápasy, bude pokračovat v neděli a v pondělí v Ostravě.   (rk, jv)