Spadli do ještě hlubší díry, částečný únik z problémů se nekonal. Královští lvi těsně před vánočními svátky prohráli doma se Šumperkem. Místo jistých tří bodů brali pouze jeden za porážku v prodloužení.

V těžké krizi hradecké hokejisty nešetří ani los. Dnes se totiž představí na ledě lídra prvoligové tabulky v Mladé Boleslavi (17.30).

Myšlenka, která před startem ligy nikoho nenapadla, se nyní po odehrání čtyřiatřiceti kol vkrádá do mysli hokejistů i jejich fanoušků. Hradci akutně hrozí neúčast v play off! Nyní ztrácí na osmou příčku čtyři body a po dnešku se propast může klidně ještě prohloubit.

Pokud se výrazně výsledkově nezvedne, bude zle. Hrozí obří ostuda. S kádrem prošpikovaným známými hokejovými jmény by se to jinak ani nazvat nedalo.

Vedení klubu už vyzkoušelo takřka vše. Padaly pokuty, dávala se výstražná ultimáta, kontroverzním způsobem byl sesazen z pozice asistenta David Pospíšil a nahrazen Milošem Říhou mladším, došlo k výměně kapitána (Mikeska za Vágnera), nad některými hráči stále visí hrozba výměn. Nic nepomohlo. Mužstvo se trápí dál. Jediné, k čemu se Hradec neodhodlal, je výměna hlavního trenéra. Martin Hosták však má důvěru i po Šumperku. I když rozhodně ne maximální.

„Pokud takové výkony a výsledky budou pokračovat i nadále, musíme to v brzké době řešit. To ví i Martin Hosták," prohlásil ještě před utkáním se Šumperkem v rozhovoru pro Deník Aleš Kmoníček, generální manažer Královských lvů.

Zatím Hosták na střídačce zůstává, stát na ni s největší pravděpodobností bude také v Mladé Boleslavi.

Proti Šumperku hradecká hra vykazovala občasné známky kvality. Především ve třetí třetině se Mikeska a spol. cpali za důležitým vítězstvím. Jenže z několika šancí se nic neurodilo, naopak v prodloužení ujel Vágnerovi útočník Brunec, exkapitánem lvů byl faulován a následné trestné střílení se štěstím proměnil.

„Asi rozhodlo, že jsme ustáli oslabení a přesilové hry domácích jsme dokázali eliminovat. Zápas jsme dovedli do takového konce, jaký jsme chtěli, a po normální hrací době jsme si šli pro prémiový bod," lebedil si Zdeněk Moták, kouč Šumperku.

To Martin Hosták litoval zejména mnoha nevyužitých čistých gólových šancí.

„Myslím, že už od druhé třetiny jsme byli lepší a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Za zbývající dvě třetiny měl jen osm střel. My ale nejsme schopni dát gól ani z jasných šancí. Neměli jsme sice ani štěstí, byly tam nějaké tyčky, přesto se nic nemění na tom, že jsme nedokázali dát rozdílový gól," uvedl.

Další výsledky 34. kolo: Benátky n. J. - Litoměřice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), Kadaň - Most 5:1 (0:0, 3:0, 2:1), Olomouc - Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), Třebíč - Beroun 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).

35. kolo dnes 17.30: Most - Jihlava, Havlíčkův Brod - Třebíč, Mladá Boleslav - Hradec Králové, 18.00: Litoměřice - Kadaň, Beroun - Ústí nad Labem, Šumperk - Benátky n. J., Písek- Olomouc.

Hradec Králové - Šumperk 2:3 v prodl.

Fakta - branky a nahrávky: 3. Mikeska (Čáp), 11. Valášek (Macháň, Roupec) 5. Tesařík (Červenka, Hlinka), 16. Červenka, 61. Brunec z trest. stř. Rozhodčí: Doležal Guth, Rittich. Vyloučení: 6:10, navíc Vágner, Sedlák oba 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1046. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:0 0:1.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák, Roupec, Karlíček, Čáp, Vágner, Vobořil, Krejčiřík, Hendrich, Klement, Budínský, Mikeska, Kubica, Švagrovský, Tvrdík, Moskal, Šagát, Brož, Říha, Valášek, Macháň, Berger.

HC Salith Šumperk: Štůrala, Tesařík, Gewiese, Pastor, Sedlák, Novotný, Holík, Bail, Suchý Červenka, Hlinka, Haas, Rufer, Hulva, Brunec, Finsterle, Staněk, Cink, Meidl, Skoumal.