Jakkoli celé play off nemá favorita, v téhle sérii jsou role jasně dané. Na straně Slavie je hokejová vyzrálost a kvalita, na straně Hradce touha a bojovnost.

Osmifinále se letos hraje zbrusu novým systémem. Sice na tři vítězné zápasy, ale pozor – v případě remízy 2:2 následuje hned po čtvrtém souboji prodloužení, případně samostatné nájezdy.

K rozlousknutí postupového oříšku mají zatím oba soupeři stejně daleko. Slavia vyhrála první zápas na domácí půdě 6:3 díky třem gólům v poslední třetině, lví smečce nestačil ani nejlepší výkon sezony ve vzájemných zápasech. V základní části totiž čtyřikrát jasně prohrála, pokaždé s jediným vstřeleným gólem.

Vzrůstající tendence výkonů nebyla náhodná, což se v plné kráse ukázalo ve čtvrtek pod Bílou věží. Hradečtí doma vyhráli 6:2, Slavii nebylo pranic platné, že dala první i poslední gól souboje. Takhle by určitě vedla cesta dál.

Série se teď vrací do hlavního města. Vršovický Eden uvidí po dnešním třetím zápase i zítřejší čtvrtý a pak už bude jasné, jestli do čtvrtfinále proklouzne favorit, nebo outsider.