Nejdřív trefil tyč. Sakra, co kdyby taková šance už nikdy nepřišla, říkal si možná. Ale nakonec slavil. Zaslouženě.

Hradecký junák Radovan Pavlík se hned na své první akci, kdy dostal šanci hrát za národní mužstvo dospělých, zapsal mezi střelce.

To je krása!

Nedělní vítězství nad Ruskem, vládcem turnaje Karjala ve Finsku, pomohl dotvořit do skóre 5:2. Češi skončili poslední, ale v závěrečném střetu se supersilným sokem ukázali, že by to pod novým koučem Milošem Říhou mohlo postupně šlapat.

Pavlík by se navíc mohl stát jedním z tak vyzývaných mladíků. Je mu dvacet, Česko má podobných typů málo.

„Nasbíral jsem strašně moc zkušeností. První střídání jsem byl takový nervózní, ale pak už to polevilo, každopádně jsem za to rád,“ řekl Pavlík webu Mountfieldu po sobotním utkání s Finskem, v němž siodbyl debut.

V neděli s Ruskem byl ještě viditelnější. Gól budiž důkazem. Jeho jméno však rezonovalo také v televizním přenosu. Robert Záruba, nejslavnější komentátor a mistr slova, mu ho tak nějak změnil.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Smoleňák: Druhý návrat. Natrvalo?

Místo Radovana byl na ledě Rudolf. Záruba, vždy tak precizní, si asi vzpomněl na někdejšího výborného fotbalistu Dunajské Stredy či Brna Rudolfa Pavlíka.

Bylo to úsměvné, po Radovanově gólu Záruba ohlásil: „Rudolf Pavlík si bere památeční puk.“

Vše skončilo omluvou. „Moc se omlouvám všem, nejvíc rodičům, kteří dali Radovanu Pavlíkovi tak hezké křestní jméno. Radkovi jsem se už omluvil osobně. Moc mě to mrzí,“ napsal Záruba na Twitter. Potlesk!

Radost z prvního gólu Radovanovi určitě nepokazil…