Straubing odhalil vaše slabiny, že?
Začali jsme špatně. Straubing hrál jednoduše a většinou v našem pásmu, my jsme se u nich vůbec neudrželi. Měli jsme dost vyloučených, oni toho využili v přesilovkách a vytvořili si náskok.

Na ledě jste strávil dost času, byl jste vidět i v přesilových hrách, které vám příliš nešly. Proč?
Trénujeme přesilovky, oslabení, všechno. V každé činnosti máme ještě co zlepšovat. Pro přesilovky to platí dvojnásob.

Hráli jste poprvé v rekonstruované hale. Jak jste vnímal všechny změny, které na stadionu odehrály?
Když jsem tu v loňském roce hrál proti Hradci, vždy to bylo nepříjemné. Hlavně led, mantinely a plexiskla, to vážně bylo hrozné. Teď je to lepší a jsme rádi, že se to dalo do pořádku. Na ledě ale byla mlha a teplo . Strašné teplo. Led také ještě nebyl ideální. Doufám, že se to do ligy zlepší.

Jak byste shrnul letní přípravu? Z deseti zápasů jste vyhráli jen třikrát.
Kvalitně jsme trénovali, ale výsledky moc přesvědčivé nebyly.  Hala procházela rekonstrukcí, nehráli jsme doma, což byla velká nevýhoda. Hodně jsme cestovali, ale nemůžeme se na nic vymlouvat. Na naší hře je ještě co zlepšovat, musíme dál makat a hrát jako tým.

Ovlivnily výsledky i zranění některým opor?
Většinou nám chyběli důležití hráči – René Vydarený, teď  Peter Frühauf. Trenéři obměňovali sestavu, na led chodili i noví hráči. To k tomu ale patří.

V pátek vás čekají v prvním 
extraligovém zápase Vítkovice. Už je máte nastudované?
Myslím, že na začátku ligy je třeba se soustředit hlavně na vlastní výkony,  na sebe a nedívat se na ostatní. Každé mužstvo začíná od nuly, momentálně se nezajímáme o jiné týmy. Jak už jsem řekl, máme co zlepšovat.   (šp, lk)