V loňské sezoně dosáhl klub na historický úspěch, když skončil po základní části první a vybojoval Prezidentský pohár. Skvělou formu však nepřenesl do play off, kde se pakoval hned ve čtvrtfinále, ve kterém nestačil na mladoboleslavské Bruslaře. Cílem pro letošní sezonu by znovu měl být postup do play off. „Máme na co navazovat, obhajujeme Prezidentský pohár. I po nešťastné tečce v loňském roce doufám v to, že se popereme o postup mezi nejlepších osm a následně i o medaile, všichni však víme, že vzhledem ke konkurenci to nebude jednoduché,“ nechal se slyšet na předsezionní tiskové konferenci prezident hradeckého klubu Miroslav Schön.

ŠEST NOVÝCH TVÁŘÍ

Stejně jako vloni přivítal realizační tým šest nových tváří. Jako velmi důležitý se jeví příchod gólmana Jana Růžičky, který pod Bílou věž zamířil z Mladé Boleslavi. Do útočných řad se vrací hradecký odchovanec Radovan Pavlík a Marek Zachar, jenž v Hradci dříve také působil. Největší ztrátou je rozhodně odchod finského snipera Ahtiho Oksanena, který v loňském roce úspěšně atakoval hranici 50 kanadských bodů za sezonu.

PŘÍCHODY: Oliver Okuliar (Saipa), Jan Růžička (BK Mladá Boleslav), River Rymsha (HK Poprad) a navrátilci Petr Moravec (Tri-City Americans), Radovan Pavlík (HC Kometa Brno) a Marek Zachar (Bílí Tygři Liberec). ODCHODY: Ahti Oksanen (IK Oskarshamn), Filip Novotný (BK Mladá Boleslav), Jakub Orsava (HC Olomouc) a Radim Šalda (HC Verva Litvínov).

„Největší otázka byla v nahrazení Oksanena. Chtěli jsme, aby to byl český hráč, ale nikoho podobného jsme na trhu nesehnali. Věříme však, že ho mohou nahradit jiní hráči, kteří mají potenciál. Snad odchod finského hráče nahradíme kolektivně,“ řekl generální manažer klubu Aleš Kmoníček a dodal: „Udělali jsme pár změn, ale ne tolik, abychom přebudovávali kádr jako v minulých letech. Za to jsme s trenérem rádi.“Ke změně došlo i v realizačním týmu. Po sezoně odešel do Mladé Boleslavi trenér Ladislav Čihák. Jeho místo v průběhu léta obsadil Tomáš Hamara, který doplnil Tomáše Martince a Petra Svobodu.

Hradec vyhrál v Grenoblu.
Obrat v Grenoblu! Hradec přivezl z dalekého tripu důležité body

Východočeši v přípravě odehráli čtyři zápasy a všechny dokázali vyhrát. Nejprve na turnaji v Kitzbühelu porazili Mnichov (7:1) a Salcburk (2:0). V dalších přátelských utkáních přemohli Vídeň (3:2) a Graz (7:3). Minulý týden pak odehráli úvodní dva duely v prestižní evropské soutěži Champions League. Ve čtvrtek prohráli ve Švédsku s Frölundou 2:4. Chuť si po rychlém přesunu spravili ve francouzském Grenoblu, kde vyhráli 4:3.

„S přípravou jsme spokojeni. Teď jsme si navíc z náročného tripu přivezli tři body, za což jsme moc rádi. Soupeři ukázali obrovskou kvalitu. Máme před sebou další dva zápasy v Lize mistrů, na které se teď budeme soustředit,“ uvedl hlavní trenér Hradce Tomáš Martinec. Ještě před samotným startem extraligy odehrají Lvi dva zápasy v základní skupině Ligy mistrů. Ve čtvrtek od 17. 30 hostí Grenoble. V sobotu na východ Čech přijede jeden z nejlepších evropských týmů Frölunda Göteborg. Duel se bude hrát od 16 hodin. Po zápase bude pro fanoušky připravena autogramiáda.