„Nenastaly žádné vážnější překážky," pochvaloval si a vyjádřil spokojenost nad rozhodnutím zastupitelů. „Pro nás je nejdůležitější zprávou, že město dalo svým hlasováním najevo, že chce extraligu v Hradci Králové.

Hradecké zastupitelstvo schválilo hokejovou extraligu, vy jste mezitím jednal na hokejovém svazu. Nedošlo ke komplikacím?
Vůbec ne. Přemístění extraligy musí splňovat jisté parametry a na svazu jsme domluvili legislativní postup ohledně přesunu HC Mountfield do Hradce Králové tak, aby vyhovoval pravidlům a předpisům. Se zástupci HC Mountfield to budeme do konce týdne konzultovat. Odsouhlasili jsme si předběžný model, jak to celé uskutečnit. Pro nás je ale nejdůležitější zprávou, že město dalo svým hlasováním najevo, že chce extraligu v Hradci Králové.

Co se bude dít dál? Uskuteční se v Hradci Králové avizované společné minisoustředění HC Mountfield a Královských lvů?
Rád bych, aby k tomu došlo. Bylo by to přínosné pro obě strany. Každopádně v nejbližších dnech proběhne schůzka s vedením Mountfieldu. Osobně zajedu do Českých Budějovic, kde si budu chtít promluvit s trenéry i s kompletním realizačním týmem. V rámci těchto debat probereme i minisoustředění. a dané možnosti jeho uskutečnění, zejména pak další skutečnosti ohledně plánovaného přesunu.

Už víte, zda všichni hráči HC Mountfieldu budou chtít hrát 
v Hradci Králové?
Snažím se hráče pochopit. Je mi jasné, že to pro ně je těžké. Věřím však, že se budou chovat jako profesionálové a budou hrát tam, kde rozhodne vedení. Už jsem o tom hovořil i s Petrem Sailerem (sportovní manažer). Konkrétně se to dozvím až na místě.

Největší hvězda Mountfieldu Aleš Kotalík však do Hradce nechce.
Zaslechl jsem to, ale v tuhle chvíli to nechci komentovat. Neznám detailní situaci, nevím, zda-li má hráč smlouvu či ne a podobně. Jeho rozhodnutí ovšem respektuji. Uvidíme, zda se v tom dá něco udělat.

Blíže máte k hráčům Hradce Králové, kteří by všichni bez výjimky měli dostat šanci se do extraligového kádru dostat. Už vám někdo řekl, že do toho nepůjde?
Ještě jsme to neřešili. Chtěli jsme počkat až na konečné rozhodnutí, tedy do dneška (úterý). Přiznám se, že jsem zaznamenal hlasy, kterým se to nelíbí, ale i další, kteří se hodlají zachovat jako profesionálové a o šanci se porvat.