S českobudějovickým Motorem neodehráli hokejisté Hradce Králové nijak zlé utkání. Znovu byli velmi aktivní, na branku gólmana Jana Strmeně vyslali 42 střel, jenže radovali se jen jednou. Po delší odmlce znovu doplatili na slabou produktivitu a s Jihočechy prohráli na Štěpána 1:4.

STŘELECKÉ TRÁPENÍ

Kromě bídné koncovky "dojel" Mountfield i na nedisciplinovanost. Soupeř s novým trenérem Davidem Čermákem, který nahradil na lavičce Motoru odvolaného Jaroslava Modrého, skóroval hned dvakrát v početní výhodě. Zbylé dva góly, které jistily jeho výhru, padly až při závěrečné hradecké power play.

„Rozhodla naše neproduktivita, výborný brankář Budějovic a speciální týmy ve druhé třetině. Nevyvarovali jsme se vyloučení a Budějovice mají v přesilovkách skvělé hráče, kteří nás dvakrát potrestali,“ měl jasno o příčinách prohry hlavní kouč Hradce Tomáš Martinec.

Extraliga 31. kolo: Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice.
Hradec po čtyřech výhrách v extralize padl, Motor rozhodl v přesilovkách

Jeho tým nebodoval po čtyřech výhrách v řadě, ve kterých dokázal porazit velice silné protivníky, když si vyšlápl na Pardubice i Vítkovice, tedy na týmy, které vládnou extralize. Proti trápícímu se Motoru snaha upřít nešla, ale objevila se stará bolístka – nepřišly branky. „Byl to bojovný, urputný zápas s velkým počtem soubojů a maximálním nasazením z obou stran. My jsme však ze sedmi přesilovek dali jenom jeden gól,“ mrzelo Martince.

V pondělním svátečním utkání se za Východočechy prosadil pouze Radovan Pavlík, který v početní výhodě tečoval střelu Jérémiho Blaina od modré. Za hosty se dvakrát prosadil Lukáš Vopelka, jenž v minulosti oblékal dres Mountfieldu a rozhodl o tom, že všechny body putovaly na jih.

PIKANTNÍ DUEL

Nejvyšší domácí soutěž pokračuje v rychlém tempu dále. Už zítra od 18 hodin se Hradec představí na ledě brněnské Komety. A půjde o hodně zajímavý duel. Poprvé se totiž v roli hlavních trenérů proti sobě postaví bratři Tomáš (Hradec) a Patrik (Kometa) Martincové.

Druhý jmenovaný po konci ve Spartě, kde dělal asistenta Pavlu Paterovi, dostal angažmá v Brně, kde je šéfem lavičky. „O té nabídce jsme spolu mluvili. Bylo to všechno hodně narychlo. Patrik to zvažoval a nakonec přijal. Bude to bojovný zápas, rozhodnou zase maličkosti a speciální týmy,“ uvedl Tomáš, mladší z trenérské dvojice před zítřejším mačem.

Jak moc speciální duel to pro sourozence bude? „Volno bylo hodně krátké, takže jsme se o Vánocích neviděli. Speciální to bude hlavně pro rodiče. Samozřejmě jsme už proti bráchovi hráli. Tady nejde o mě nebo o Patrika, jde spíš o to, že oba týmy potřebují každý bod a v tabulce na tom nejsou tak, jak by chtěly,“ řekl hlavní trenér Hradce a dodal: „Kometa hraje pořád stejně, víme, co od ní čekat. Myslím, že během tak krátké doby jejich styl změnit úplně nejde. Musíme se na zápas dobře připravit a uvidíme.“