Vítkovice - Hradec Králové 2:3 po prodloužení

Fakta - branky a nahrávky: 46. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 50. Koch (Grman, Chlán) – 49. Blain (Perret, Jergl), 57. McCormack (R. Pavlík), 62. Miškář (Werek). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 9587. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:1. HC Vítkovice Ridera: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, L. Kovář – Fridrich, Krieger, Mueller – Bukarts, Lindberg, Lakatoš – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok, Chlán, Dej. Trenér: Holaň. Mountfield Hradec Králové: Machovský – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Miškář, Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Smoleňák. Trenér: T. Martinec. Stav série: 0:2.

Bez zraněného útočníka Jakuba Lva, který předtím odehrál 659 utkání v řadě, nastoupili hokejisté Hradce Králové do druhého semifinálového zápasu na ledě Vítkovic. Místo v elitní formaci zaujal překvapivě Patrik Miškář, který letošní sezonu strávil v Jihlavě.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 4. dubna 2023, Ostrava. (střed) Jakub Lev z Hradce Králové a Patrik Koch z Vítkovic.
Od roku 2012 Lev nevynechal zápas. Teď rekordní série železného muže končí

Na obrázku hry se oproti úvodnímu mači v první třetině nic nezměnilo. Východočeši měli jednoznačně více ze hry. Stezku zasypali velkým počtem střel, ale ani z šestnácti pokusů nedokázali během úvodní dvacetiminutovky vstřelit branku. Domácí se převážně bránili, ale vypracovali si i jednu velkou šanci, když Lakatoš po pěkné individuální akci našel Bukartse, ten však těsně minul.

Po změně stran se role obrátili. Iniciativu převzali Ostravané, kteří se do šancí dostávali především v přesilovkách. Tu největší měl v početní výhodě čtyř proti třem Lakatoš, ale Machovského zachránilo břevno. Poté se mohl ještě trefit Mueller, který z pravé strany minul hradeckou branku.

S GÓLY SE ROZTRHL PYTEL

Hned na začátku poslední třetiny se do úniku dostal Lindberg, jenže bekhendem minul. Branky ze hry se tak diváci v sérii dočkali až po 126 minutách. Machovský neudržel nervy na uzdě a ohnal se po Bukartsovi. Vítkovice nabídnutou přesilovku bleskurychlé zužitkovali, když se tvrdou a hlavně přesnou střelou prosadil Lakatoš – 1:0. Hosté si ještě vzali trenérskou výzvu, pro postavení Kaluse v brankovišti, rozhodčí však gól uznali. I Hradec o chvíli později prolomil Stezkovu neprůstřelnost. Při hře čtyř proti čtyřem pěknou kombinaci zakončoval Blain – 1:1.

ZNOVU VIDEO

Vyrovnaný stav vydržel jen minutu a sedm vteřin. Kochovu přihrávku z pravého kruhu na Lakatoše si nešťastně za záda bezmocného Machovského srazil Kalina – 2:1. I tentokrát našli Lvi odpověď, když se díky dobré cloně Okuliara prosadil McCormack – 2:2. Tentokrát si naopak výzvu vzala domácí lavička, sudí po dlouhém zkoumání branku uznali.

Z prodloužení nebyly odehrány ani dvě minuty, když se do brankoviště natlačil Miškář a bruslí dostal puk za Stezku. Do akce šlo znovu video, ale i vítězná branka byla potvrzena. Hradec se domů vrací s vedením 2:0 v sérii a o víkendu může zaútočit na postup do finále. V ČPP aréně se bude hrát v sobotu (17.00) a v neděli (16.00).