Svár o finanční či hráčskou kompenzaci za obránce Jiřího Matějíčka se rozhořel mezi dvěma východočeskými kluby v první hokejové lize. Případná dohoda Hradce Králové s Vrchlabím je momentálně zahalena do husté mlhy. Na patovou situaci nakonec může doplatit nejvíce sám sedmadvacetiletý hokejista.

Pojďme po pořádku. Matějíčkovi skončila po čtyřletém působení ve Vrchlabí smlouva a novou uzavřel s Hradcem Králové. Podle hokejových přestupních řádů si však Vrchlabí, i když hokejista už nemá v klubu platný kontrakt, může nárokovat tzv. „tabulkovou“ cenu za hráče. V případě Matějíčka se jedná o částku vyšší než 900 tisíc korun.

Zainteresované prvoligové kluby v případě Matějíčka jednají už měsíc a půl, k vyřešení případu je však podle vyjádření z obou táborů stále hodně daleko. Oddíly se neshodly ani na možnosti hostování či případné hráčské kompenzaci.

„My prostě požadujeme tabulkovou cenu. Máme na to nárok. Ještě se můžeme bavit o částce o něco málo nižší. Je na Hradci, jak se k tomu postaví. Původně jsme chtěli výměnou jednoho hráče, ale to také nevyšlo,“ říká sportovní manažer Vrchlabí Aleš Kmoníček. Podle zdrojů Deníku se jednalo o útočníka Daniela Volrába.

Co na to v Hradci? „Potřebujeme celou věc vyřešit do konce května. Ale takovou sumu asi nebudeme moci zaplatit. S Berounem jsme se třeba dohodli na příchodu dalšího obránce Lukáše Filipa a částka za přestup je zhruba čtyřnásobně nižší,“ tvrdí hradecký generální manažer Roman Višňák.

Pokud kluby nezaujmou jednotné stanovisko, Matějíček se ocitne na sklonku května ve složité pozici. Bude bez práce. Hradec ho nevyplatí z jeho bývalého klubu a ve Vrchlabí už o něho nemají zájem. „Mužstvo máme takřka postavené,“ hlásí Kmoníček.

A názor Matějíčka? Složitá situace ho tíží, i když to na sobě nedává příliš znát. „Nemám z toho dobrý pocit. Trápí mě, že bych mohl zůstat bez angažmá. Přesto pevně věřím, že se kluby dohodnou.“

Jedno je už nyní jasné: jestli Hradec s Vrchlabím nenajdou společnou řeč, jediným poraženým v celé kauze bude obránce Matějíček.