Bojovali i za trenéra. „Stojíme za ním,“ řekl kapitán Radek Smoleňák. Vedení hradeckého klubu totiž uvažuje o změně na klíčovém postu, Tomáše Martince by mohl nahradit Vladimír Růžička.

A hráči jsou proti. Což nakonec bylo vidět i v souboji s mistrem, v němž předvedli perfektní hokej s jednou chybou - malou efektivitou.

A tak skončil zápas první remízou Hradce v této sezoně, v šedesáti minutách (a poté ani v prodloužení) nepadl ani gól. Proto se rozhodlo až v nájezdech, které rozsekl domácí Aleš Jergl a gólman Marek Mazanec.

Bylo to střetnutí gólmanů. Domácí Mazanec byl sice v neděli střídán po dvou třetinách, ale v úterý zaválel. Jeho zákrok proti teči Martina Gernáta ve třetí třetině byl famózní. Dvakrát dokonce vychytal třinecké střelce maskou a tým zachránil v prodloužení při Gernátově samostatném úniku.

Na druhé straně byl perfektní Patrik Bartošák. Hradečtí střelci z něj dostali doslova komplex. Skvělý byl i v prodloužení, kdy zasáhl proti obřím šancím Rudolfa Červeného, Mateje Pauloviče a především proti exportní ráně Radovana Pavlíka.

A přišly úspěšné nájezdy.

Ilustrační fotografie.
Nadvláda hostujících týmů. Doma uspěl jen Trutnov B

Hradec Králové - Třinec 1:0 po s. n.

Fakta - branka: rozh. sam. náj. Jergl. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3840. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0.
Mountfield HK: Mazanec – Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – Červený, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič.
HC Oceláři Třinec: Bartošák – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Kofroň – Hladonik.