Filip Čep prošel v roce 1980 náborem tehdejšího Stadionu Hradec Králové. Od začátku byl velkým dříčem a hokejovým talentem. Ve dvanácti letech mu ale lékaři odhalili srdeční vadu a na operačním sále zemřel. Jeho ztráta byla nesmírně těžká i pro strýce Zdeňka Šimoníčka, který se později s rodiči dohodl, že na počest Filipa uspořádají tento žákovský memoriál.

„Můj syn následně také začal hrát hokej a byl zrovna v kategorii šestých a sedmých tříd, tak jsem si řekl, že ho budou hrát tito kluci," říká Šimoníček. „Díky bohu naši kluci vyhráli první ročník, což turnaji na začátku rozhodně prospělo. Teď už má v České republice velký ohlas, účastníci si ho vždy pochvalují," doplňuje zakladatel turnaje.

V loňském ročníku Memoriálu Filipa Čepa dosáhli hradečtí mladíci velkého úspěchu v podobě druhého místa, letos se jim ho zopakovat nepodařilo. Nevedli si přesto špatně. Po velkém boji podlehli pražské Spartě, od brněnské Komety pak v nevydařeném utkání inkasovali deset branek. Ve zbývajících svou zápasech však remizovali s Kladnem i s celkovým vítězem z Liberce.

„Kromě jednoho zápasu jsme turnaj odehráli dobře," hodnotí trenér hradeckých šesťáků Patrik Stehno.

„V konkurenci nejlepších týmů z celé republiky jsme poměrně obstáli. Nejlepší zápas jsme sehráli právě proti vítězi turnaje na samotný závěr memoriálu, jako jediní jsme Liberci dokázali sebrat bod," doplňuje Stehno. Přesto bohužel na Královské lvy zbylo až poslední, páté místo.

Martin Voltr