Pod jasnou výhrou nad Chomutovem 4:0 se podepsali dvěma góly, ale klidně jich mohlo být půltucet. Šancí si totiž vytvořili spoustu.

V předchozích třech duelech vypadl z produktivní lajny Kudrna, v neděli se vrátil do sestavy a hned to bylo znát.

„Lépe jsme kombinovali, cítili chuť střílet góly. Jarda nás zvedl," ukázal na spoluhráče Mertl, autor první bleskurychlé branky v šestatřicáté vteřině.

Byl váš brzký gól klíčem k výhře nad Chomutovem?
Zřejmě ano. Ale ani po rychlé brance nesmíte přestat hrát. My jsme to ustáli a zápas kontrolovali.

Věřil jste, že můžete chomutovského brankáře Martina Růžičku prostřelit z tak těžkého úhlu?
Celou dobu jsem hledal najetého Šimiho (Šimánka), pak jsem už nevěděl, co s tím, tak jsem vystřelil. Trošku mi to sjelo a gólmanovi to prošlo mezi nohy. Byla to klika. Ale ta ke sportu patří.

Myslíte, že jste odehráli nejjednoznačnější utkání sezony?
Jednoduché to nebylo. Věděli jsme, že Chomutov je sice poslední, ale kvalitu má. Dali jsme rychlý gól, nám to hodně pomohlo a je naopak docela srazilo.

Po reprezentační přestávce jste hráli samá vyrovnaná utkání, z pěti zápasů se čtyři prodlužovaly. Užili jste si proti Chomutovu trochu klidu?
Přesně tak. V poslední době jsme dávali většinou jen po gólu a vítězili v prodloužení, nebo na nájezdy. Za čtyři góly jsme rádi, ještě jsme tam mohli něco přidat z přesilovek.

To je pravda. Obzvlášť vaše řada je hrála znamenitě, bránícího soupeře jste pokaždé přes minutu dusili u něj v pásmu. Pomohl vám návrat Jaroslava Kudrny?
Asi nám to prospělo. Lépe jsme kombinovali, cítili chuť střílet góly. Jarda nás zvedl.

Kudrna tři zápasy chyběl pro zranění kotníku, vedle vás se točila pravá křídla. Moc vám to nesedělo, že?
Většinou s námi hráli kluci, které velmi dobře známe. Víme, co od sebe očekávat. Ale je pravda, že s Jardou si momentálně vyhovíme nejvíc. Společně nám to šlape.

V čem spočívá největší Kudrnova přednost?
Nezmatkuje, je silný na puku. Na útočnou modrou dostane dlouhou přihrávku, puk krásně ztečuje do jízdy, všechno dělá s klidem, umí přihrávku procpat mezi několika soupeři. Je radost s ním hrát.

Po reprezentační přestávce jste vyhráli popáté ze šesti utkání. Jste ve velkém laufu. Mohl vám poslední Chomutov vůbec ublížit?
Dobře jsme se na ně připravili, trenéři vymysleli účinnou taktiku.  Přitom jsme z Chomutova měli respekt. V poslední době tam udělali nějaké změny, měli jsme se před nimi na pozoru. Nikdy není dobré, když podceníte poslední tým v tabulce. My jsme to neudělali a proto jsme celkem jasně vyhráli.

Myslíte, že Chomutov je oprávněně poslední?
Nechci je moc soudit, ale asi to tak je.