Zbabrané páteční derby Mountfield nepoznamenalo, ale pořádně rozdráždilo. Zdravě naštvaní Drasaitlovi svěřenci poslali soka z Karlových Varů za 14 minut první třetiny do role pouhých statistů. První gól v extralize si připsal hradecký odchovanec Lukáš Nedvídek.

Východočeši potvrdili, že se jim na domácím stadionu extrémně daří – u Orlice vyhráli osm z devíti zápasů a za odměnu se vrátili na čtvrté místo tabulky.

Úvodní třetina patřila Mertlovu komandu. Už během prvního střídání připravil Kudrna střeleckou pozici pro Mertla, který jí po 26 vteřinách nepohrdl. Elitní hradecká lajna produkovala hokej, který byl o několik pater výš, než co byli schopní Karlovarští pobrat. Za necelých čtrnáct minut se trefili třikrát, mezi dva góly Kudrny se ještě vešel se svým premiérovým extraligovým zásahem Nedvídek.

Hosté ještě zkusili s jasným zápasem něco udělat, výměnu provedli v brance, ale všechno bylo marné. Za stavu 1:4 ještě mohli pomýšlet na obrat, ale přesilovkový gól Pláňka situaci definitivně uklidnil.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 1. Mertl (Kudrna), 12. Kudrna (Slovák, Mertl), 14. Nedvídek (Pospíšil, Tvrdík), 14. Kudrna (Šimánek, Mertl), 38. Pláněk (Dej) – 23. V. Tomeček (Harant, Balán), 47. Duda (R. Hruška). Rozhodčí: Polák, Wagner – Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 4152.