Překvapení první rundy zápasů Tipsport Hockey Cupu? Výkon a výsledek Hradce Králové. Prvoligista skonal na ledě Strakovy Plzně až po samostatných nájezdech 2:3. A mohlo být i líp. V prodloužení měli Východočeši tři tutovky…

Do letní soutěže tak vstoupila Mičkova sestava o poznání lépe než v minulém roce, kdy se Hradec pakoval z poháru po drsných přídělech ve skupině. Nyní je snad blamáž zažehnána. „Vzhledem ke zkušenostem z minulého léta jsme k utkání přistoupili s respektem,“ přiznal hradecký trenér Jiří Mička.

Výsledek vás jistě musí hřát u srdce. Byl jste spokojený i s předvedenou­ hrou?
Výsledek je slušný, i když při troše štěstí jsme mohli v Plzni vyhrát tříbodově, ale na druhou stranu to mohlo být i opačně. Je to tedy asi spravedlivé. Bohužel jsme zase pohořeli na penalty. (nedali Roubík a Kubišta – pozn. red.)

Loni jste pohár nezvládli. Měli jste to na paměti?
Je pravda, že jsme nastupovali s respektem. Vždyť loni jsme prohráli všechny čtyři zápasy. Na začátku jsme měli kliku. Plzeň hned ve dvacáté vteřině dala gól, který rozhodčí naštěstí neuznal. Soupeř to pak možná trochu podcenil. Myslel si, že nás rozstřílí. Ale to nestalo. Naopak, sami jsme se dostali do dvoubrankového vedení.

To jste však neudrželi.
Ale v prodloužení jsme měli navrch my. Dostali jsme se do tří stoprocentních příležitostí. Plzeň neměla žádnou.

Nenastoupili jste v nejsilnější sestavě. Chyběli kupříkladu Koudelka, Hruška. Proč?
Řada hráčů má střevní problémy, další mají problémy s novými bruslemi, které jim způsobují bolestivé otlaky. Sestavu jsme horkotěžko lepili. V přípravě máme třicet hráčů, ale k dispozici na zápas jich bylo pouze jednadvacet. Ze staršího dorostu jsme ještě vzali Pánka, který utkání zvládl velice solidně.

Zaujala ještě jedna věc. Roztrhl jste elitní řadu. Roubík, Fořt i Kadlec hráli v jiných formacích.
Když kluci budou hrát pohromadě, tak víme, že to umí. Ale potřebujeme mít vyzkoušené i jiné varianty. Přijdou zranění, a my na to musíme být připravení.

Několik hokejistů testujete. Může se někdo z nich probojovat do základního kádru?
Nové hráče pořád sledujeme. Některý se jeví lépe, další hůře. Uvidíme. Ještě máme před sebou pár zápasů. Zatím bych to nechal otevřené. Pokud tady někdo z nich zůstane, tak se musí vejít do prvních tří pětek.

Získává mužstvo už svoji tvář, nebo je na to ještě hodně brzo?
Ještě je čas. Jsme ve fázi, kdy hodně bruslíme, a těší mě, že starší to berou tak, že je to potřeba. I když je pravda, že kolikrát jsou unavení a remcají. Ale svoji práci si pokaždé splní.

Dnes vás v základní skupině Tipsport Hockey Cupu prověří českobudějovický Mountfield. Zapojí se už někteří marodi?
Nastoupíme v podobné sestavě, jen do branky půjde Jarda Jágr. Sice se po nemoci vrátil Lukáš Filip, ale hrát ještě nebude. Žebra se nelepší Ondrovi Hruškovi.