Frühauf oblékal dres s lvíčkem na hrudi v letech 2013 až 2016. Rodák z Prešova si město na soutoku Labe a Orlice velmi oblíbil a stal se miláčkem místního publika. V extralize mimo jiné nastupoval za České Budějovice, Třinec a Plzeň. Doma na Slovensku vybojoval titul s bratislavským Slovanem a stříbro s Trenčínem. Poté už se vydal na trenérskou dráhu. Pozici asistenta zastával v Trenčíně i u slovenské hokejové reprezentace, jak u áčka, taki u dvacítky. Teď kromě reprezentace bude cepovat hráče na východě Čech.

„Peter byl vždy moje priorita, vzhledem k tomu, že v Hradci působil a hrál za něj, má skvělé charakterové vlastnosti a v posledních letech se významně posunul ve své trenérské kariéře. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili na dvouleté spolupráci,“ uvedl pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček. Ten Frühaufa lanařil do Hradce delší dobu. „S Peterem jsme vedli jednání o možné spolupráci již dvě sezony, ale vzhledem k jeho vytížení u slovenské reprezentace dospělých i U20 to nebylo doposud možné, Peter měl však velký zájem se připojit k trenérskému štábu v Hradci Králové,a proto se letos s realizačním týmem slovenské reprezentace domluvil na tom, že může během sezony působit v našem týmu,“ doplnil.

PODOBNÝ NADHLED

Frühauf nahradí na trenérské lavici Svobodu, jenž po úspěšném ročníku, kdy Mountfield prožil nejlepší sezonu v historii klubu a dokráčel si pro extraligové stříbro, skončil. Radost z příchodu velkého sympaťáka má rovněž hlavní kouč Tomáš Martinec. „Peter je vynikající člověk s obrovským charakterem, který v minulosti zanechal v Hradci Králové významnou stopu jako hráč a já se moc těším na naši spolupráci. V posledních letech jsme spolu hodně diskutovali o hráčích vhodných do herního systému Mountfieldu HK i slovenské reprezentace. Myslím, že mámena hokej podobný náhled.“