Jak si vedl? Spousta pohybu, rychlého bruslení, dravosti a tahu na bránu. Vytvořili si několik šancí, prostě to i přes porážku 1:2 docela slušně fungovalo.

„Naše mladá lajna musí bojovat jednou tolik, všechno dělat naplno a pokusit se zastoupit kluky, kteří momentálně chybějí," má jasno Tomáš Rousek, pravé křídlo řady benjamínků a střelec jediné nedělní branky.

Cítíte, že teď přišel váš čas?
Přesně tak to je. Naše mladá lajna musí bojovat jednou tolik, všechno dělat naplno a pokusit se zastoupit kluky, kteří momentálně chybějí. I když je to strašně těžký. Takhle zkušení hráči by chyběli každému mančaftu. Ale snažíme se.

Proti Zlínu to bylo vidět. Trenér Draisaitl vás dokonce poslal na závěrečnou power play.
Byl jsem rád. Každého potěší, když mu trenér dá důvěru. Asi to vyplynulo se zápasu, který jsme nesehráli špatně.

Od kouče to byl znamenitý tah. Snížil jste na 1:2 a odstartoval obrovský nápor.
Z první jsem vystřelil, ani pořádně nevím, kudy to Kašíkovi do branky prošlo. Možná nad betonem. Pak jsme je ještě zmáčkli, ale už nevyrovnali.

Přesilové hry zápas rozhodly. Chyběli vám v nich zranění hráči?
Možná trochu jo, ale i tak tam byli další, kteří toho mají už hodně za sebou. Umí si podržet puk, rozehrát ho a vystřelit.

To jistě, ale důležitou první branku jste nedali…
To ne, dvojnásobnou přesilovku jsme měli přetavit aspoň v jeden gól. Vytvořili jsme si opravdu hodně šancí. Bohužel. Asi by nám vážně pomohlo, kdyby se vrátil Šimi (Šimánek) s Jardou Kudrnou. Pořád to jsou nejzkušenější hráči, které máme. Ale tak to je, jsou zranění. Nemůžeme celou sezonu spoléhat na jednoho nebo dva střelce.

Měl by se přidat někdo další.
Ano. Šimi měl velkou formu a bude ji mít celou sezonu. Možná jsme na něj až moc spoléhali a teď se v tom babráme. Na jeden gól doma nemůžeme vyhrávat.

Zlín jste přehráli, ale nemáte ani bod. Je to k vzteku?
Myslím, že jsme bojovali a dělali, co jsme mohli. Nemáme se za co stydět, nemusíme mít hlavy dole. Po  Vítkovicích jsme si řekli, že musíme hrát jinak a myslím, že to bylo vidět.

Jaký dopad může mít na 
mužstvo, že jste prohráli tři 
zápasy v řadě?
Prostě to teď přišlo. Takový výpadek postihne každý tým a na nás je, abychom se s tím vypořádali. Věřím, že nás to neovlivní. Přece se nebudeme stresovat tím, že jsme třikrát prohráli.

Navíc při pohledu na tabulku…
(usměje se) Jasně. Víme, kde jsme. Možná máme nahráno, ale pořád je do konce základní části hodně kol. Stát se může cokoliv.

Jak si vedla řada benjamínků?
               Tomáš Rousek  Tomáš Marek  Michal Švihálek
Branky                1                      0                     0
Asistence             0                      0                     0
Střely                  2                      1                     5
Čas na ledě      16:44                9:49              15:05
Hity                     1                      2                     1
Trestné minuty    0                      0                     0
Plus/minus         +1                   –1                   +1