Vyhlášený specialista na plastiky kolena MUDr. Holibka mu vyspravil prasklý přední křížový vaz. A odvedl dobrou práci. „Vše je v naprostém v pořádku. Pouze jednou mi z kolena tahali vodu. Teď ho nesmím přetížit. Doktor mi řekl, že koleno vstřebává nový štěp až rok,“ vypravuje Pucher těsně po dojezdu náročné horské časovky, kterou si hokejisté „zpestřili“ pobyt na soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Operace to prý snadná nebyla.
To nebyla. Jednalo se celkem o náročný zákrok. Doktor Holibka mi udělal plastiku vazu. Teď jen doufám, že všechno bude probíhat dobře.

Vzpomínáte, kdy se vám zranění přihodilo?

Loni v srpnu jsme hráli přípravný zápas v Liberci a tam mi praskl přední křížový vaz. Celý rok jsem hrál bez něho. Jakmile to bylo možné, šel jsem na operaci.

To mě zajímá. Jaké je to pro hokejistu, když hraje bez předního křížového vazu?
Začal jsem hrát s ortézou, ale ta mě strašně omezovala v pohybu. Zle se mi bruslilo. Měl jsem ale výhodu v tom, že mi šlachy a vazy držely koleno pohromadě. Mohl jsem tak hrát bez ortézy. Koleno sice bylo volnější, ale nebolelo mě. Pouze jsem si dával pozor na nebezpečné souboje. V hlavě jsem měl zafixované, že koleno je zranitelnější než obvykle.

Přemýšlel jste tenkrát o okamžitém zákroku?

Kdybych to udělal, tak bych se dostal po rekonvalescenci na led někdy v lednu nebo únoru. To bych měl po sezoně.

Bylo to zatím vaše nejtěžší zranění v kariéře?
Musím to zaklepat, ale nic vážnějšího mě dosud nepotkalo. Snad je to i poslední zranění.

Po operaci se už připravujete společně mužstvem. To jste se dal poměrně rychle do pořádku.

Zatím dělám jen určité věci. Nemůžu běhat ani skákat, koleno po doskoku ještě stále trochu bolí. Problém mi nečiní jízda na kole, v posilovně zvedám lehčí váhy.

Konzultujete přidávání zátěže s lékařem nebo se řídíte subjektivním pocitem?
Doktor mi řekl, co můžu dělat a čeho se mám naopak vyvarovat. V případě problému se mu mám okamžitě hlásit, abychom to mohli úspěšně vyřešit.

Na soustředění ve Špindlerově Mlýně se cyklistické kolo se stalo vaším každodenním společníkem. Už jste se skamarádili?
(usmívá se) Na kolo jsem celkem zvyklý. Vždyť já na něm jezdím už šest týdnů v kuse každý den. Ne, že bych si to zrovna užíval, ale v této fázi přípravy to jinak nejde.

Novým trenérem Pardubic se stal Václav Sýkora. Zaznamenal jste pod jeho vedením odlišnosti v přípravě?
Více se běhá. To je asi největší rozdíl oproti minulým rokům. Trochu jinak řešená je posilovna. V kostce je to ale stejné. Každé léto je dřina a maká se nadoraz.