Bek Krejčík trefil dvakrát a zásadně přispěl k výhře 3:1 i vedení 3:2 v sérii. „Věděl jsem to vždycky, je to výborný obránce," uznal domácí Jaroslav Bednář. „Rozdílový," přidal moderní i výstižné slovo.

Každá branka byla z trochu jiného ranku, byť obě dolétly do sítě za zády Patrika Rybára z poměrně velké dálky. Při první vsadil Krejčík na razanci. Jeho bomba v přesilovce pět na tři, to bylo klasické kladivo. Po něm šla Kometa v první třetině do vedení. Druhý zásah přišel ve střední části za vyrovnaného stavu. Brněnský zadák šikovně poslal švihem od modré čáry puk na bránu, ten prolétl mezi nohama Richarda Jarůška a zapadl do horního rohu. Byla to brilantní ukázka přehledu, techniky, ale také štěstí.

Opustí Brno
Ať už teď Kometa v play off dopadne jakkoliv, po sezoně přijde o oporu. Marek Kvapil se vrátí do KHL. Chabarovsk uvedl, že s českým reprezentantem podepsal smlouvu na další ročník.

„To je jediný recept na jejich gólmana, protože jinak chytá perfektně a střely, které vidí, s těmi si poradí. V přesilovce pět na tři jsme oproti minulému zápasu něco změnili, ale nakonec jsme stejně uspěli po přihrávce a střele. Kolikrát můžete vymýšlet hodně věcí a nakonec stačí jednoduchost," řekl Krejčík po zápase novinářům.

Střeleckým rozletem připomenul kolegu Ondřeje Němce, jenž v prvním utkání v Brně (v celkově třetím) nastřílel Hradci hattrick. „Ondra je neskutečný obránce, dokážeme si vyhovět. Dokážeme si nahrát a už i víme, kde druhý stojí. Jsem rád, že to takhle funguje," lebedil si Krejčík. „Věřím, že jsme teď uhráli důležitý zápas. Musíme hrát stejně i v sobotu a věřím, že doma vyhrajeme. Góly jsou hezké, ale máme jeden cíl – týmový. Postupovat dál a dál. Hradec asi bude pod tlakem, protože když prohraje, tak má konec sezony. My se ale budeme soustředit na sebe a chceme to dotáhnout do vítězného konce," nastínil plán na sobotu.

To bude stát na modrobílé straně, přitom mohl být na té druhé. Když v lednu skončil v chorvatském Záhřebu, který už neměl šanci na postup do play off KHL, mluvilo se o jeho přesunu do Hradce. „Škoda, že nepřišel k nám, když byla ta možnost. Škoda, že se rozhodl pro Kometu," připustil kapitán Bednář.

On a jeho spoluhráči si musí dát bacha na další zbraň: Na Krejčíka.