Jednou z posil se stal ještě vloni útočník Komety Brno PATRIK MOSKAL. Místo něj přešel na jih Moravy Petr Haluza.

Moskal, který je zvyklý hrát na pozici centra i křídla, prošel několika prvoligovými kluby a vyzkoušel si také extraligu v barvách Třince, Liberce nebo Karlových Varů. Kromě toho okusil také zahraniční angažmá v polském Nowem Targu. Je rovněž mistrem světa do dvaceti let z Ruska v roce 2001.

Můžete prozradit, jak došlo k vašemu přestupu z Brna do Hradce Králové?
Asi čtrnáct dní po skončení minulé sezony jsme měli s Kometou rozlučkový večírek a druhý den ráno mi pan Medlík společně s panem Zábranským sdělili, že odcházím do Hradce na přestup. Čili takhle to celé vzniklo. Dá se říci, že mě ta změna překvapila, i když říkám na rovinu, že minulá sezona nebyla z mého pohledu zrovna dobrá. Ale určitě tu změnu vítám. Jsou zde dobří kluci, s některými se znám, takže si myslím, že by to tu mohlo být v pohodě.

V kabině jste se setkal s bývalými spoluhráči Milanem Karlíčkem a Janem Hruškou. Pomohli vám?
Určitě. S Milanem se znám delší dobu, i z reprezentace. Přišel sem také David Nedorost, s nímž se znám také z reprezentace. Ostatní kluky poznávám, takže by neměl být žádný problém.

I trenér Pazourek je Brňák. Vše bylo o to jednodušší, souhlasíte?
Vycházíme spolu normálně jako trenér a hráč. Já vítám, že je tu trenér, který je také z Brna. Za dva měsíce už jsme se poznali, řekli jsme si pár vět a myslím si, že i z tohoto pohledu by to mohlo být dobré.

Jak dlouho vám trvala adaptace v novém prostředí?
To uvidíme až v ligových zápasech. Ale já doufám, že si zvyknu co nejdříve. Záleží na tom, abychom se sehráli s klukama v lajně a aby to šlapalo celému mužstvu.

Na druhou stranu jste Hradec mohl důkladně poznat ještě v dresu Komety v loňském čtvrtfinále play off…
Ještě v kabině Brna jsme si s klukama říkali, že Hradec byl v podstatě nejlepší soupeř, kterého jsme mohli do play off dostat. Měli jsme s ním vyrovnané výsledky, i když v základní části jsme s Hradcem prohráli doma i venku. Jen se potvrdilo, že v play off to budou vyrovnané zápasy. Postoupili jsme trochu se štěstím.

Co vám bude z Brna nejvíce chybět? Zůstal jste s některým z bývalých spoluhráčů v kontaktu?
Určitě mi bude chybět pivo Starobrno. (rozesměje se) V kontaktu jsem se Sašou Lhotským, Michalem Černým. Občas si zavoláme co je kde nového, jak se kde trénuje, a tak dál.

Už víte, co od vás bude klub očekávat?
Očekávání bude asi velké. Nejspíš budu mít za cíl získávat hodně bodů a já se pro to budu snažit udělat maximum. Doufám, že to zvládnu a obě strany budou spokojené.

Co naopak sám očekáváte od tohoto přestupu?
Je to pro mě další zkušenost v životě. Jinak zatím poznávám lidi, mančaft, povahu kluků, takže nevím. Uvidíme postupem času. Jak říkám, na tohle je ještě celkem brzy.

Ve své kariéře jste si vyzkoušel i polskou ligu. Co byste řekl k této zkušenosti?
Neřekl bych, že to pro mne byla nějak velká zkušenost. Dá se říci, že polská liga je hodně o penězích. Kvalita ligy je tam různá. Myslím si, že asi čtyři týmy by mohly hrát v naší první lize.

Máte za sebou suchou část přípravy. Byla pro vás v něčem jiná, než jste byl zvyklý v Brně?
Řekl bych, že přípravy vyjdou skoro nastejno. Tady se oproti Brnu více běhalo. Potom bylo kolo, posilovna, to už je všude skoro stejné.

Tento týden jste konečně vyjeli na led. Na to jste se určitě všichni těšili…
Samozřejmě jsme se všichni po kvalitní přípravě na suchu zase těšili na led. Teď je to trochu těžší. Nové začátky na ledě bývají vždycky těžké. Není takový pohyb, navíc teď je venku docela vedro… Ale určitě je to pro nás vítaná změna, že jsme konečně na ledě. Za dva týdny by už to mělo být úplně v pohodě.

Již v pátek hrajete první přípravný zápas. Nebudou pouhé čtyři dny na ledě málo?
To se uvidí. Je to první přátelák, od kterého se nedají očekávat žádné velké věci. Budeme zkoušet různé varianty a žádné zázraky se asi dít nebudou. Prostě takový tréninkový zápas. Budeme si na sebe zvykat, ale bude to pro nás také příjemné zpestření prvního týdne na ledě. S postupem času už to bude zajímavější.

Příští týden navíc vstoupíte do Tipsport Hockey Cupu. Hradec má ve skupině kvalitní soupeře. Těšíte se na tyto zápasy?
Určitě to vítáme. Je dobře, že se můžeme poměřit s extraligovými mužstvy jako jsou třeba Pardubice nebo Sparta, což jsou top mužstva naší nejvyšší soutěže. Bude to zpestření pro nás i pro diváky. Věřím, že se ukážeme v dobrém světle a že neuděláme žádnou ostudu.

Příprava na sezonu zabere jistě hodně času. Najdete si vůbec čas na odreagování mimo stadion, třeba ve městě nebo podobně?
To ano. Město je tu určitě pěkné a holky také. (směje se) Ráno chodíme běhat, potom máme dvě až tři hodiny volno, tak zajdeme na oběd nebo jedeme někam jinam. Odpoledne je to podobné. To jdeme na led, potom na večeři nebo jen tak ležíme, protože je potřeba dostatek spánku a regenerace.

Pavel Illich