Jejich vítěznou sérii sice narušila páteční prohra v repríze posledního fináles Třincem (3:5). Svěřenci trenéra Tomáše Martince ji však dokázali rychle vytěsnit z hlavy a o dva dny později vyhráli na ledě Karlových Varů 4:3.

Tam o výhře rozhodli v prostřední části, kdy třemi slepenými góly během 133 vteřin odskočili do vedení 4:1. „Jsme spokojení s prvními dvěma třetinami, kdy jsme měli dobrý pohyb, byli jsme silní na puku a máme pocit, že jsme vyhrávali dost soubojů jeden na jednoho, z čehož jsme těžili,“ řekl Martincův asistent Peter Frühauf.

Realizační tým mohl těšit i fakt, že o čtyři branky se postarali čtyři různí hráči. Postupně se během druhé dvacetiminutovky trefili Okuliar, Estephan, Miškář a bek Pavelka. Druhý jmenovaný navíc vstřelil svůj vůbec první gól v dresu Hradce.

„Celá pětka se dostala do rychlého brejku. Nejdřív Blainer (Blain) dobře vyslal puk zpoza branky a hezkou práci u mantinelu odvedl Chajda (Chalupa). Jordi (Perret) pak přebruslil většinu hřiště a vytvořil mi prostor. Já jsem jen vystřelil a naštěstí jsem to trefil,“ popsal svůj zásah pro klubový web kanadský útočník Giorgio Estephan.

Ten na východ Čech dorazil s vizitkou produktivního forvarda, který je nebezpečný především v početních výhodách. První branku už potřeboval. „Věděl jsem, že to jednou přijde, snažil jsem se pracovat hlavně pro tým. Někdy radši přihrávám a asistence má pro mě stejnou hodnotu jako gól. Puk si vystavím na poličku doma v Kanadě,“ uvedl hráč, jenž v minulosti oblékal dres extraligového Litvínova.

PŘIŠLY KOMPLIKACE

Hradec se v KV aréně nakonec strachoval o výhru, když Energie v poslední třetině zařadila dvojku a po brankách Mikysky a Jiskry snížila na rozdíl jediného gólu. A to do konce zbývalo ještě necelých dvanáct minut hry.

„Neřekl bych, že bychom pak byli nervózní. Spíš jsme se snažili hrát chytře, na jistotu a pozorně sledovat čas. Každý byl opatrný s pukem na holi a dával si pozor na chyby,“ přiblížil závěr zápasu Estephan.

Hokejisté Mountfieldu HK oplatili karlovarské Energii prohru z prvního vzájemného zápasu letošní sezony a v lázeňském městě vyhráli 4:3.
Nervy až do konce! Hradec ale náskok neprohospodařil a z Varů veze výhru

O třetí třetině, která rozhodně nenabídla snadnou cestu za třemi body, mluvil po utkání i hradecký asistent Frühauf. „Někdo říkal, že jsme ve třetí třetině měli hluché momenty, což si osobně nemyslím. Spíše soupeř zapnul na vyšší obrátky a ukázal svou obrovskou kvalitu. Kdyby soupeř takto hrál od první třetiny, zápas by vypadal úplně jinak. Musíme poděkovat hráčům za závěr, ve kterém vítězství urvali,“ dodal.

O další výhru a body do tabulky zabojují hradečtí hokejisté v pátek, kdy budou od 18 hodin hostit trápící se Kladno.