Východočeši na Spartu nastoupili ve velkém stylu. Už po 70 vteřinách Tamáši přistrčil kotouč Šťastnému a ten ho dokázal protlačit za Kováře. Hostující lavička si ještě vzala trenérskou výzvu pro nepovolené postavení v brankovišti, ale gól platil – 1:0. „Z mého pohledu to by regulérní gól. Nevěděl jsem, proč by neměl být uznán. Byl jsem si celkem jistý, že bude platit,“ popisoval Šťastný.

Pražané odpověděli na začátku 6. minuty. Forman v obranném pásmu zablokoval střelu Gaspara, puk se odrazil do středního pásma, kam měl nejblíže Řepík, jenž využil přečíslení dva na jednoho fantasticky, když před brankou našel volného Formana, který už neměl těžkou úlohu – 1:1.

Jaromír Jágr.
Jágr jde znovu do akce, v Holešovicích nastoupí na oslavách sparťanského výročí

Stejný hráč mohl hosty poslat na konci první dvacetiminutovky do vedení, když během dorážky objel Lukáše, bekhendem ale nedokázal kotouč zasunout do odkryté branky.

Lvi si vzali ztracené vedení zpět v 25. minutě. Napoprvé Freibergse ještě bravurně Kovář vychytal, na následnou dorážku lotyšského obránce už byl krátký – 2:1. Další velké šance domácího celku měl aktivní Pavelka, ale v obou případech se zaskvěl gólman Sparty.

Patrik Bartošák v Hradci končí.
Potvrzeno! Bartošák v Hradci končí, nechodil na tréninky. Klub shání náhradu

V poslední třetině se ve výborném světle ukázal hradecký brankář Lukáš, když při vyloučení Chalupy zneškodnil dvě tutovky soupeře, necelých devět minut před koncem zase vychytal v luxusní příležitosti Řepíka. Půlminuty před koncem měli domácí štěstí. Irvingovu střelu od modré tečoval do břevna Horák a v ČPP aréně mohla propuknout vítězná radost.

Lukáš nastoupil v hradeckém dresu do třetího domácího zápasu a znovu pomohl k výhře. „Je to důležitý a zároveň příjemný. Měli jsme těžké soupeře. Zápasy jdou rychle za sebou a my potřebujeme do Vánoc nasbírat co nejvíc bodů a dostávat se nahoru,“ řekl gólman Lvů.

Sparťané na domácím ledě udolali nebezpečný Litvínov 3:1.
Sparta navýšila náskok na druhém místě, Litvínov sestřelil ve třetí části Kousal

Hradec Králové – Sparta Praha 2:1

Fakta – branky a nahrávky: 2. Šťastný (Tamáši), 25. Freibergs – 6. Forman (Řepík). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3834. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.

Mountfield HK: Lukáš – Jank, Pavelka, Kalina, Pláněk, Marcel, Freibergs, Gaspar – Okuliar, Miškář, Chalupa – Šťastný, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Pajer, Pilař, Lang. Trenér: Martinec.

HC Sparta Praha: Kovář – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Forman, Sobotka, Řepík – Konečný, Horák, Chlapík – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Najman, Hauser. Trenér: Gross.