Východočechy dlouho ve hře držel Patrik Bartošák, který v brance doslova čaroval. Domácí totiž Lvy přehrávali, jen v první třetině šlo na hradeckého brankáře 12 střel.

„Sparta nás už v první třetině dostala pod tlak,“ přiznal Blain. V prostřední části přišlo zlepšení a Hradec šel právě zásluhou produktivního beka po krásné individuální akci do vedení.

„Vyjížděl jsem z našeho obranného pásma, Bobby (Jank) mi udělal dobrý blok a najednou jsem měl spoustu místa. Najel jsem do něj přes modrou čáru a vypálil. Střela nebyla tvrdá, ale šlo to dovnitř,“ popsal Blain.

Jenže celek z hlavního města dokázal velmi rychle odpovědět zásluhou Najmana.

V poslední části Mountfield doplatil na nedisciplinovanost. Sparta rozhodla dvěma proměněnými přesilovkami, naopak hosté už se prosadit nedokázali. „Nemůžeme vstřelit jeden gól a čekat, že nám brankáři v každém zápase zápase vychytají nulu, i když chytají výborně,“ byl si vědom zkušený obránce. 

ČAROVAL. Hradecký Patrik Bartošák dlouho držel naděje Hradce v zápase proti Spartě. Prohře 1:3 ale nezabránil.
Blainova paráda Hradci nestačila, Sparta doma trestala z přesilovek

Je tedy jasné, na čem musí na soutoku Labe a Orlice během týdne zapracovat – na střílení branek. „Musíme najít způsob, jak nějaké góly dát, vstřelit dva tři a když se k tomu přidají takové výkony brankářů, bude to pro nás dobré,“ dodal Blain.

Svěřenci trenéra Tomáše Martince uzavřou sérii tří venkovních duelů v pátek, kdy se od 17.30 představí na ledě Plzně. Pak už se konečně představí doma. V neděli v ČPP aréně přivítají od 16 hodin v repríze loňského semifinále Vítkovice.