Mountfield před reprezentační přestávkou prožíval v nejvyšší soutěži vydařené období. Naposledy porazil na domácím ledě brněnskou Kometu 5:2, v tabulce se navíc posunul na čtvrté místo, když jsou před ním pouze Pardubice, Sparta a obhájce titulu z Třince. Střelecky zářil především kanadský útočník Giorgio Estephan, který vstřelil proti Vítkovicím i Brnu po dvou brankách.

K němu se proti Kometě přidal i jeho kamarád Evan Jasper. Oba krajané spolu pak trávili volné dny během pauzy. „Prvních pár dní jsem nic moc nedělal, trochu jsem se poflakoval, ale zároveň jsem si odpočinul. Pár dní jsme taky trénovali. A nakonec jsme jeli spolu s Gio Estephanem o víkendu do Vídně – navštívili jsme vánoční trhy, procházeli se a užili si společný čas. A také jsem se tam potkal v neděli s rodiči, to bylo také super,“ řekl jednatřicetiletý forvard.

ZPÁTKY DO PRÁCE

Jako první do města pod Bílou věž přijedou liberečtí Tygři, kteří jsou za Hradcem o pouhé dva body a duely proti nim bývají vždy hodně vyhecované. „Oni jsou dobrý tým, jsou rychlí, mají velmi kvalitní individuální schopnosti. Pokaždé to je s nimi těžký zápas. Nejprve jsme vyhráli my, poté oni. Takže teď to budeme chtít urvat zase my,“ hecuje Jasper.

Ve vzájemných zápasech se radoval vždy domácí tým. Hradec v září porazil Severočechy 5:3. Liberec zase uspěl na konci října, když svěřence Tomáše Martince přehrál 5:4. Předchozí duely naznačují, že by se diváci mohli dočkat zajímavé přestřelky i ve středu.

VÁNOČNÍ DRESY

V pátek přijde na řadu vánoční utkání proti Mladé Boleslavi, do kterého nastoupí Lvi ve speciálních dresech. A na samotné Vánoce se těší i Jasper. „Miluju je! Stromeček už máme dávno připravený, světla také,“ dodává s úsměvem rodák z Ontária.

Zdroj: Mountfield HK