První stoprocentní šanci v utkání si vypracoval po deseti minutách Hradec. V přečíslení dva na jednoho našel volného Miškáře kolega z prvního útoku Šťastný, rodák z Hořic však minul branku.

Na druhé straně se do úniku hnal Beránek, ale rozhozen domácími obránci zakončil do betonu Lukáše. V polovině 18. minuty pálil od modré Jank, Frodl střelu pouze vyrazil k Jerglovi, jenže ten nedokázal přehodit beton karlovarského brankáře.

Po změně stran už se diváci gólů dočkali. Do vedení šli po zásluze domácí. Freibergs pálil od modré do jednoho z bránících hráčů, od něj se kotouč odrazil k volnému Perretovi, který ho bekhendem poslal za záda Frodla – 1:0.

Energie odpověděla po rychlé akci. Bartejs našel na levé straně rozjetého Černocha, jenž se s ničím nepáral a přesnou ranou srovnal – 1:1. Vyrovnané skóre ale do konce prostřední části nevydrželo. Ve 37. minutě za brankou dobře zapracoval Jasper, puk z jeho hole doklouzal až k volnému Jankovi a ten bombou z první vrátil Mountfieldu vedení – 2:1. „Soupeř nám hrozil z brejkových situací, v tom byl nebezpečný a museli jsme si dát pozor,“ přiznal Frühauf.

Na začátku prostřední části mohli Lvi zvýšit v početní výhodě, jenže přečíslení tři na jednoho, které měl zakončovat Perret, nevyřešili dobře a přišel trest. Západočeši využili během 17 vteřin svoji přesilovku. Plutnarovu dělovku ještě Lukáš vyrazil, ale proti dorážce Beránka neměl šanci – 2:2.

Rozhodnout mohl pět vteřin před koncem základní hrací doby Miškář, ale ve dvou stoprocentních příležitostech ho vychytal vynikající Frodl. „Věřil jsem i v poslední šanci na konci základní hrací doby, že to urveme, ale nestalo se,“ pokračoval Martincův asistent.

V prodloužení mohli rozhodnout hokejisté ze soutoku Labe a Orlice, když po faulu Bartejse hráli dvouminutovou přesilovku čtyř proti třem, štěstí jim však nepřálo. Nejprve Okuliar pálil do tyče, další jeho pokus zneškodnil Frodl.

V nájezdech Lukáše překonali hostující hráči Černoch, Kružík, Jiskra a domácí se tak museli spokojit pouze s jedním bodem. „Vary našly cestu k vítězství, což jim slouží ke cti. To dobré týmy umí. My to bohužel musíme skousnout, ale takhle musíme hrát,“ uzavřel Frühauf.

V neděli se svěřenci trenéra Tomáše Martince představí od 17 hodin v Kladně. S Rytíři se utkali už ve středu a na domácím ledě je porazili 4:2, teď se na tříbodovou výhru pokusí navázat.

Hradec Králové – Karlovy Vary 2:3 po s.n.

Fakta – branky a nahrávky: 25. Perret (Freibergs, Jasper), 37. Jank (Jasper, Tamáši) – 34. Černoch (Bartejs), 48. O. Beránek (Plutnar), rozh. náj. Jiskra. Rozhodčí: Úlehla, Cabák – Ondráček, Špúr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 3652. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 0:0.

Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Pilař, Eberle – Zachar. Trenér: T. Martinec.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Rohan, Stříteský, Rulík, Bartejs, Tureček – Rachůnek, Hladonik, Kangasniemi – Jiskra, Černoch, O. Beránek – Redlich, Kofroň, O. Procházka – Koffer, R. Přikryl, Kružík. Trenér: Bruk.