Za více než dva roky si Kiviaho dokázal na soutoku Labe a Orlice získat většinu fanoušků. Loni navíc podával stabilní výkony, které Lvům pomohly ke čtvrtému místu po základní části. V play off sice odchytal pouze dva zápasy, když ve většině mačů kryl záda Matěji Machovskému, ale na konečném druhém místě měl velký podíl.

Litvínov doma bez vstřelené branky podlehl Hradci 0:2.
FOTO: Hradecká loupež v Litvínově. Fantom Bartošák a probuzený střelec Jasper

„Chci Henrimu za jeho působení v našem klubu poděkovat, protože i on přispěl velkou měrou k našim úspěchům v posledních sezonách. Přeji mu pevné zdraví v jeho další sportovní kariéře,“ řekl pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

ROŠÁDA

Letos se však devětadvacetiletý Fin musel spokojit s rolí dvojky, když místo v brance zabral Patrik Bartošák. Kiviaho tak naskočil pouze do pěti extraligových duelů a dvakrát chytal za prvoligový Kolín. „Přestože byl Henri srozuměn se situací v našem brankovišti od samého počátku, nebyl postupně spokojený s vytížením a opakovaně přes agenta požadoval výměnu. I když byl o Henriho zájem z extraligy, našli jsme jinou možnost a připravili jakýsi mezinárodní trejd se SaiPou,“ přiblížil Kmoníček.

A právě ze SaiPy získal východočeský celek náhradu, když se do české nejvyšší soutěže vrací Jan Lukáš. Bývalému brankáři Olomouce se na severu Evropy nedařilo. Ve finské lize odchytal osm duelů a v průměru inkasoval 4,5 gólů na zápas. Návrat mu tak může jenom pomoci.

Jan Lukáš ještě v dresu Olomouce.Jan Lukáš ještě v dresu Olomouce.Zdroj: ČTK

„S Honzou jsme jednali již před letošní sezonou, a i když to vypadalo slibně, dostal zajímavou nabídku ze SaiPy, kterou se rozhodl využít. V rámci řešení současné situace s Henrim nás napadla možnost výměny, kterou jsme za několik dní s vedením SaiPy nakonec zrealizovali,“ poznamenal Kmoníček.

Lukáš se k týmu připojí během probíhající reprezentační přestávky. Poprvé by měl v Hradci trénovat ve středu. „Jsem rád, že se nám podařilo Honzu napodruhé do našeho klubu získat, je se svojí rolí srozuměn a také jsem rád, že jsme snížili kvótu cizinců o jedno místo,“ dodal Kmoníček.