Pouze osm zápasů stihl Estephan ve finské lize, během kterých dal za JYP dvě branky. A přesto, že se celku z Jyväskylä vstup do sezony celkem povedl, když je na sedmém místě tabulky, šikovný centr se vrací zpátky do Česka. Tentokrát však neoblékne žlutočerný dres, ale míří na soutok Labe a Orlice.

V dresu Vervy nasbíral v první sezoně (2021/2022) 48 kanadských bodů za 18 branek a 30 asistencí. Dařilo se mu i v té minulé, to zapsal 35 bodů (12+23). „Čekáme od něj, že zkvalitní naši ofenzivu a především produktivitu, s kterou máme od začátku sezony problémy,“ uvedl pro klubový web Kmoníček.

Ten o zajímavého plejera stál už dříve. „Po minulé sezoně jsme vedli s ním a jeho agentem jednání o možném příchodu, ale Giorgio chtěl zkusit jinou soutěž. Jsem rád, že se naskytla nová příležitost, a že jsme se poměrně rychle dohodli na kontraktu až do konce sezony 2024/25,“ pochvaluje si Kmoníček.

Rodák z Edmontonu, který si v zámoří zahrál AHL, ale do slavnější NHL nikdy nenakoukl, naváže na východě Čech na spolupráci s lotyšským obráncem Ralfsem Freibergsem, se kterým působil loni právě v Litvínově. Za Hradec by Estephan mohl naskočit už zítra v Plzni (17.30), kde Mountfield zakončí sérii tří venkovních duelů v řadě.