Hradec své soupeře v obou případech přestřílel, ale výkonům pokaždé něco chybělo. „Vždycky pomýšlíme na plný počet bodů, ale v posledních dvou případech musíme být rádi, že se nám nějaké body podařilo urvat, protože to z naší strany nebylo ono,“ řekl hradecký bek Tomáš Pavelka. 

Diváci stihnou Spartu i derby

Dlouho se nevědělo, jestli sportovní fanoušci v Hradci Králové nepřijdou o jeden ze šlágrů. Na 8. října totiž připadlo hokejové derby proti Pardubicím a také duel fotbalové ligy Votroků se Spartou. Teď je jisté, že nepřijdou. Vedení Mountfieldu se totiž podařilo přesunout začátek utkání s Dynamem na 19.20. Příznivci obou klubů ze soutoku Labe a Orlice tak stihnou od 15 hodin nejprve fotbal, poté se v klidu mohou přemístit do ČPP arény, kde uvidí první letošní východočeské derby.

Mountfield se trápil především v koncovce, dvě branky ve dvou zápasech jsou málo. „Góly v posledních zápasech nebyly, takže v tom se musíme zlepšit. Střel je potřeba ještě přidat a jít více do branky,“ je si vědom Pavelka. 

VERVA VE FORMĚ

Severočeši sice do letošní sezony vstoupili prohrou 1:5 na ledě Pardubic, od té doby však všechno vyhráli, když postupně porazili Plzeň, Brno i Liberec. Na začátku nového ročníku je ve formě především útočník Jindřich Abdul, který už zaznamenal čtyři trefy. V týmu jsou i další zajímavá jména, na které si hokejisté ze soutoku Labe a Orlice budou muset dát pozor. Vervu před sezonou posílili bratři Kašovi či Brit Kirk. 

„Na soupisce mají skvělé hráče a letos budou určitě jedním z těch nepříjemných soupeřů. Musíme se na ně připravit. Na druhou stranu extraliga posílila ve všech klubech, žádný zápas není lehký,“ upozorňuje Pavelka. 

Ten v minulosti dres Litvínova oblékal. „Bude to o trošku výjimečnější než proti ostatním zápasům, ale připravovat se na něj budu jako na každý jiný,“ dodal.