Ani dlouhá cesta na západ Čech Lvům nevadila. Skóre otevřel už po 100 vteřinách hry Šťastný, když pálil z levého kruhu přes obránce a Hlavaj v domácí brance situaci nezvládl.

Dalších gólů se diváci dočkali až po změně stran. Nejprve ve 24. minutě ztratili hosté při rozehrávce kotouč, což potrestal vyrovnáním Lev.

Mountfield to však mrzelo pouhých 42 vteřin. Po dobrém tlaku se ke dvěma dorážkám protlačil Tamáši a tou druhou vrátil svému týmu vedení.

Hokejisté ze soutoku Labe a Orlice mohli svůj náskok do druhé sirény navýšit, ale proti velkým šancím Zachara a Pavelky se vyznamenal gólman Plzně.

Škodovce se podařilo srovnat v závěru poslední třetiny. Velký tlak, jež začal při početní výhodě, zužitkoval už po jejím konci Houdek.

V prodloužení přežili Lvi nebezpečnou přesilovku Indiánů a poté udeřil rychlík Zachar. Ten přebruslil domácí obranu, natlačil se před Hlavaje a puk dotlačil až za brankovou čáru. Hradec vyhrál po sérii čtyř proher!

V úterý svěřenci trenéra Tomáše Martince přivítají od 18 hodin Vítkovice.

Hlasy trenérů:

Petr Kořínek (Plzeň): „Byl to vyrovnaný, rychlý hokej. Hradec má výborný bruslařský tým. Dostal se do vedení, z naší strany nebyla první třetina ideální. Podařilo se nám vyrovnat, ale vzápětí jsme branku dostali. Ale ubránili jsme oslabení tři na pět, to byl strašně těžký moment. Ve třetí třetině nás podržel gólman a srovnali jsme. V prodloužení jsme měli proměnit přesilovku, jenže to se nestalo a pak jsme sami inkasovali. Rozhodčí původně zkoumali, jestli puk přešel brankovou čáru, což jsme věděli, že přešel. Proto jsme si brali ještě trenérskou výzvu kvůli atakování brankáře, což bylo takové 50 na 50. Na druhou stranu jsme rádi za bod. Kluky pochválíme. Takové prohry prostě přijdou, jsou ale se vztyčenou hlavou.“

Tomáš Hamara (Mountfield HK): „Jsme rádi, že jsme překopli prodloužení ve dva body, teď jsme měli asi čtyři prodloužení, která se nám nevydařila. V první třetině jsme měli dobrý nástup, šance, dali jsme branku. Pak ještě jednu, která nebyla uznaná, což byla škoda. Vstup do druhé třetiny nám ale příliš nevyšel, inkasovali jsme branku po naší chybě. Ale řekl bych, že nás to nakoplo, zlepšili jsme pohyb a rychle se znovu dostali do vedení. Dostali jsme Plzeň pod tlak, ale nedali jsme branky, což byla škoda. Nejvíc mrzí přesilovka pět na tři, kterou bychom měli proměňovat. Bývá to silný moment zápasu. Ve třetí části Plzeň zvýšila obrátky, dostávala nás pod tlak, přišlo tam zbytečné vyloučení, které jsme ještě ubránili, ale z následného tlaku domácí vyrovnali. V prodloužení přišel ještě náš faul a musím pochválit hráče, že to ubránili. A z protiútoku jsme dali gól. Myslím, že zápas můžeme hodnotit pozitivně."

Plzeň - Hradec Králové 2:3 PP

Fakta - branky a nahrávky: 24. Lev (Rekonen, Pour), 57. Houdek (Indrák, Hrabík) – 2. Šťastný (Jergl), 25. Tamáši (Okuliar, Perret), 65. Zachar. Rozhodčí: Šindel, Veselý – Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4016. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:1.

HC Škoda Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Houdek, Piskáček, Skok, Kvasnička – Pour, Lev, Rekonen – Söderlund, Indrák, Matýs – Schleiss, Mertl, Šiler – Jansa, Hrabík. Trenér: Kořínek.

Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Perret, Tamáši, Okuliar – Pavlík, Miškář, Jergl – Šťastný, Estephan, Eberle – Novotný, Zachar, Jasper. Trenér: Martinec.