Z posledních deseti duelů pouze dvě výhry a propad v tabulce na osmé místo. Lvi se od letošní druhé reprezentační přestávky trápí. Situace není ideální, což jasně ukázala i nejmenší domácí návštěva v letošní sezoně. „Určitě nás to netěší, my fanoušky strašně potřebujeme, byli slyšet. Musíme začít vyhrávat,“ uvědomuje si hradecký kapitán Jan Eberle.

Ve středeční dohrávce Mountfield v úvodních čtyřiceti minutách nepředvedl dobrý výkon a prohrával o dvě branky. Až poslední třetina přinesla zlepšení a zasloužené vyrovnání. „Chtěli jsme tak nastoupit od začátku, ale nedařilo se nám, Boleslav dala dva góly,“ řekl Eberle a vyzdvihl alespoň to, že se tým nevzdal. „Není nám to jedno. Všichni konečně začali tahat, chtěli jsme zápas otočit a povedlo se nám srovnat. Druhý bod jsme bohužel ztratili.“

Druhý solidní výkon v řadě podal v brance finský gólman Eetu Laurikainen. Hokejisté ze soutoku Labe a Orlice ale doplatili stejně jako v Olomouci na jinou bolístku. Nedávají moc gólů. „Dáváme jich hrozně málo, což nám sráží sebevědomí. Musíme se tlačit víc před branku a tam to domlátit,“ pokračuje Eberle.

Tabulka nejlepších střelců extraligy dává za pravdu. Z Hradce vyčnívá s 16 brankami pouze Oliver Okuliar, pak je ohromná díra. O to horší, že slovenský útočník v posledních duelech mlčí. Naposledy dal gól po Vánocích Litvínovu. Od té doby odešel z osmi zápasů střelecky naprázdno.

Po osmi gólech má trojlístek zahraničních hráčů Evan Jasper, Jordan Perret a Giorgio Estephan. Sedmkrát se v sezoně trefila další čtveřice hokejistů. Teď je pravý čas na to, aby někdo z nich vystřelil. „Všechno je o tom, abychom se odrazili od špinavých gólů, jako byl ten první proti Boleslavi. Musíme se soustředit pouze na nás, tým je silný, ale každý musí začít u sebe,“ dodává Eberle.