„Je skvělé, že se další Hradečák rozhodl spojit svou budoucnost s organizací Mountfieldu HK. Štěpán je velmi chytrý a talentovaný hokejista. Věřím, že pokud bude dál s pokorou pracovat, tak se i přes svou subtilnější postavu může brzy prosadit v A-týmu,“ řekl klubovému webu Martinec.

Černý si o profesionální smlouvu a hlavně o přípravu s muži řekl v minulé sezoně, kdy nastupoval v juniorce. Tam získal 32 kanadských bodů za tři vstřelené branky a 29 asistencí, čímž se zařadil mezi nejproduktivnější obránce celé soutěže.

Hokejisté Hradce Králové.
Mountfield HK zná letní program: Zahraje si turnaj v Německu, vyzve Slovan

„Myslím, že je to velmi pozitivní zpráva pro Hradec a i pro další odchovance. Pokračujeme v trendu zapojování mladých nadějných odchovanců do A-týmu. Štěpán patří k velkým talentům naší juniorky, byť ještě v minulé sezoně byl svým věkem dorostenec. I jeho chceme postupně zapojovat do A-týmu, ale předpokládáme, že příští ročník stráví především v naší juniorce,“ uvedl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Do přípravy áčka se navíc zapojil i třiadvacetiletý Štěpán Pokorný, jen se na soutok Labe a Orlice vrací z Ameriky, když poslední čtyři roky nastupoval v univerzitní NCAA.