Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 26. Krenželok (Valský, P. Jelínek), 31. P. Jelínek (Krenželok, Ševc), 33. Vampola (Krenželok, Birner), 48. Birner (Vampola, Řepík), 56. Bulíř (Radivojevič, Bakoš) – 3. Červený (Courchaine), 27. Frühauf (Šimánek), 44. Honejsek (Pláněk, Jank), 48. Ihnacak (Červený, Köhler). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 7358.

Sestavy - Liberec: Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk, Vitásek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, P. Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák. Hradec Králové: Kacetl – Vydarený, Pláněk, Dietz, Vašíček, K. Pilař, Frühauf, Jank – J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Honejsek, P. Beránek. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.

V Liberci společně s Bílými Tygry zinscenovali nejhodnotnější bitvu sezony. Z omračující partie prvního s druhým ale Hradec Králové jako vítěz nevyšel. Po bláznivé režii prohrál 4:5…

V pondělí už Mountfield podobný děj nechce připustit. Na Spartě touží zase zabrat. Obzvlášť, když v hledišti se budou dožadovat vítězství masy jejich fanoušků. Do Prahy cestuje na deset autobusů, takový malý CK Hradec!

Ale ještě na chvíli zpátky k sobotě: Tušíte, jaké bylo jediné negativum na mele prvního s druhým? Jeden musel prohrát… Byl to Hradec Králové.

V nádherné partii, kterou sledovala téměř vyprodaná Home Credit aréna, padlo devět branek. Tu poslední na 5:4 vstřelil v 56. minutě Tomáš Bulíř v přesilové hře.

„Utkání by možná více slušela remíza. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácích a my tak bohužel odjíždíme bez bodu," konstatoval lodivod poražených Vladimír Kýhos. Závěrečnou větu svého monologu vyslovil v Hradci Králové poprvé. Dosud v každém ze sedmi utkání dovedl Mountfield minimálně k jednomu bodu, v Liberci ne.

Konec série ho ale tolik rmoutit nemusel. Jeho tým znovu šlapal na plné pecky. Liberec, na který nestačí nikdo z extraligy, zahnal do kouta. Hradec dvakrát vedl, dvakrát prohrával, pokaždé vyrovnal, jen na Bulířovu teč už nenašel odpověď.

„Bylo to utkání nahoru dolů, oba týmy se přetahovaly o vedení. Musím tým pochválit, že bojoval do poslední chvíle," smekl před hráči Kýhos. „Doufám, že jsme ukázali, že Liberci šlapeme na paty," přidal se obránce Jiří Vašíček.

V pondělí se společně s dalšími kumpány postaví pražské Spartě, která pomalu nabírá dech. Doma spráskala Vítkovice (5:0), díky hattricku Martina Procházky zvládla složitou partii v Karlových Varech (5:3) a v tabulce se vyhoupla na páté místo. Povzbudit Mountfield míří do Prahy desítka (!) speciálně vypravených autobusů, další fanoušci berou O2 arénu po vlastní ose. Dá se čekat další skvostný hokejový zážitek.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): „Bylo to bláznivé utkání z obou stran, divácky velmi atraktivní, ale pro trenéry horší. Nemůžu být úplně spokojený. Měli jsme skvělé nasazení, výborný tah do branky a velkou víru ve vítězství, na druhou stranu mi tam trochu chyběla z naší strany poctivost. Hradec podal výborný výkon, výhra je pro nás velmi cenná."

Vladimír Kýhos (Hradec Králové): „Bylo to utkání nahoru dolů, oba týmy se přetahovaly o vedení. Mrzí mě, že jsme inkasovali branky po situacích, na které jsme hráče připravovali. Musím tým pochválit, že bojoval do poslední chvíle. Utkání by možná více slušela remíza. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácích a my tak bohužel odjíždíme bez bodu."